ZCash – це розроблена компанією Zerocoin Electric Coin Company пірінгова платіжна система з відкритим вихідним кодом і однойменною розрахунковою одиницею на базі протоколів Zerocoin і ZeroCash від криптографов з Університету Джона Хопкінса, орієнтована на забезпечення конфіденційності транзакцій за допомогою протоколу доказів з нульовим розголошенням zk-SNARK.

zk-SNARK дозволяє користувачам перевіряти істинність так званих захищених транзакцій без розкриття сторін і суми, залишаючи публічними тільки тимчасові мітки. При цьому всі монети взаємозамінні і простежити історію їх походження неможливо.

Користувачі також можуть здійснювати публічні транзакції з відкритих адрес, якщо хочуть заощадити на комісіях, проте інформація про баланс буде прихована в разі, якщо одержувачем є захищена адреса.

Відзначимо, що в кінці жовтня в мережі ZCash відбувся хардфорк Sapling, націлений на істотне зменшення розміру транзакцій, їх прискорення, перехід на новий формат адрес і досягнення приватності за замовчуванням. Оновлення дозволяє користувачам здійснювати захищені транзакції з полегшених клієнтів.

У мережі ZCash задіяний алгоритм консенсусу Proof-Of-Work, орієнтований на GPU-Майнерів, проте розробники поки не впровадили захист від ASIC-пристроїв, хоча відповідне ПО було розроблено неприбутковою організацією ZCash Foundation.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close