Як дізнатись свою біткоін адресу

Біткоін адреса – це унікальний номер, який використовується для відправки і отримання біткоінів. Можна провести порівняння з e-mail або поштовою адресою, тільки біткоін-адресу ви даєте людині, яка хоче перевести вам монети.

Біткоін-адреса або ідентифікатор – це номер рахунку, який починається з одиниці або трійки і містить 27-34 латинських символів (за винятком 0, O, I). В номер входять букви і цифри верхнього і нижнього регістру. Для зручності замість довгого номера можна використовувати QR-код. Даний ідентифікатор є повністю анонімним, відстежити власника рахунку за ним неможливо.

Приклад біткоін адреси:

17zMy4xgZb2eXPL58k8qS3sPZQQMbrKCBr

Біткоін адреса використовується для прийому платежів і переказу коштів. Для підвищення рівня безпеки та анонімності платежів один користувач може створити будь-яку кількість адрес. При здійсненні нової транзакції часто створюється нова адреса (це відбувається автоматично).

При проведенні операцій рекомендується не вводити адресу вручну, а копіювати її. Слід пам’ятати, що при ручному введенні враховується регістр символів, тому в разі помилки біткоіни можуть потрапити не тому адресату або транзакція не пройде. Останнє виконується автоматично, якщо ідентифікатор містить перевірочні символи контрольної суми.

Де взяти Bitcoin адресу?

Для отримання виплат і відправки коштів вам знадобиться біткоін-адреса. Отриманню адреси передує реєстрація біткоін гаманця. Для того, щоб згенерувати біткоін-адрес в гаманці, використовується спеціальний закритий ключ. Цей процес відбувається автоматично.

Закритий ключ – це довгий рядок цифр і букв, яка є паролем для вашого гаманця. Саме це число дає можливість відправляти ваші біткоіни іншим людям. Той, хто знає ваш закритий ключ, може контролювати ваші біткоіни. Однак, незважаючи на те, що адреса bitcoin генерується через закритий ключ, немає ніякого способу дізнатися його номер через біткоін адресу.

Як дізнатися адресу біткоін гаманця

Всі ваші біткоін адреси зберігаються в біткоін-гаманці. Де саме їх шукати, залежить від типу вашого гаманця. Найчастіше дізнатися свію біткоін адресу можна такими способами:

  • Подивитися в пункті Налаштування> Адреси. Деякі гаманці автоматично створюють нову адресу кожного разу, коли вам необхідно отримати кошти. Для контролю потрібно перейти в “Управління Адресами,” праворуч від аккаунта. Там ви зможете побачити всі адреси, які були створені на цьому акаунті.
  • Зайти в розділ “Гаманець-Баланс”, натиснути кнопку “Поповнити” в рядку “BTC”. Нижче з’являється напис “Адреса гаманця для поповнення вашого балансу”, сама адреса і кнопка “Копіювати адресу”. Це зручно, якщо потрібно передати комусь свою адресу для отримання bitcoin.

Результат пошуку зображень за запитом "btc address"

Змінився біткоіну адресу. Що робити?

Як вже було сказано вище, деякі гаманці можуть автоматично змінювати адресу для кожної нової транзакції. Адреса гаманця змінюється з метою безпеки і забезпечення анонімності транзакцій. Нічого страшного не станеться, якщо кошти вам відправлять на стару адресу – вони дійдуть до адресата. При бажанні, в налаштуваннях можна відключити функцію зміни адреси. Найголовніше – не допустити помилку в адресі, тому що транзакції незворотні.

Адреса і гаманець – одне й те саме?

Ні. Адреса – це публічний ключ, який використовується для здійснення транзакцій. Гаманець ж являє собою набір прихованих ключів, кожен з яких відповідає певній адресі. По суті це “зв’язка ключів”, тільки у криптографічному сенсі.

Гаманець зберігає в собі всі згенеровані адреси, на які можна приймати і з яких відправляти криптовалюту.

Найчастіше формат гаманця є текстовий файл на диску, але може відрізнятися в різних типах гаманців і мати додаткові функції, такі як шифрування і маркування адрес.

Якщо вам цікаво дізнатися більше про принцип роботи самої криптовалюта, почитайте гайд про те, що таке біткоін.

Close