Криптовалюта USD Coin (USDC): огляд

Це спільна розробка криптовалютного стартапу Circle і біржі Coinbase, які заради нового проекту об’єдналися в компанію Centre Consorsium. І реалізували технологію CENTRE, запущену на основі блокчейну Ethereum.

Механізм забезпечення вартості USDC досить простий. Розробники співпрацюють з ліцензованими фінансовими емітентами, які підтверджують доларовий паритет криптовалюти. Американська компанія Grant Thornton LLP щомісяця представляє звіти про стан валютного фонду USD Coin.

На відміну від творців True USD, які переклали відповідальність за транзакції на трастові компанії, Centre Consorsium самостійно контролює роботу системи.

Отримати USDC набагато простіше, ніж TUSD. Потрібно створити обліковий запис на офіційному сайті проекту, пройти верифікацію (теж KYC / AML, але в більш спрощеному варіанті), внести доларовий депозит і через 10-15 хвилин отримати еквівалентну кількість токенов. Мінімальний внесок становить усього 5 доларів.

Для повернення коштів знадобиться кілька хвилин і пара кліків. Долари повернуться на рахунок, а згенеровані USDC будуть автоматично знищені. На жаль, поки що ці функції доступні лише власникам рахунків в американських банках.

Всі інші можуть купувати USDC на біржах і зберігати монети на гаманцях з підтримкою ERC-20. Криптовалюта представлена ​​на 44 майданчиках, включаючи Binance, Poloniex і OKEx. Але майже 99% торгів ведуться на біржі BitMax в парі з USDT.

Переваги криптовалюти USD Coin

  • Серйозні партнери та спонсори. Проект підтримують як компанії, пов’язані з криптовалютами (наприклад, найбільший виробник майнінгового обладнання Bitmain), так і фінансові корпорації (Goldman Sachs Group, Goldman Sanchs, Tusk Ventures, Breyer Capital і ін.).
  • Практичне застосування. Технологію CENTRE вже використовують багато популярних блокчейн-платформ, в тому числі Abacus, BitPay, Centrifuge, Origin і XinFit.
  • Зростання затребуваності за рахунок використання токена в популярних проектах Circle. Це майданчик для інвестування Circle Invest, платіжний сервіс Circle Pay і торгівельна платформа Circle Trade. А ще криптовалюту активно просуває біржа Poloniex, яку нещодавно викупила все та ж компанія Circle.
  • Масовий обмін USDT на USDC. Багато трейдерів поспішали позбутися токенів Tether, які скомпрометували себе і змінюють їх саме на USD Coin.
  • Крім того, це єдиний стейблкоін, який успішно пройшов повторний аудит фінансового забезпечення. Перевірку провела компанія Grant Thornton LLP – партнер проекту і один з головних бухгалтерських аудиторів США.

Недоліки:

  • Неоднозначна репутація розробників (зокрема, їх підозрюють в деяких торішніх пампах на ринку).
  • Слабка технічна база проектів Circle.
Close