Зовсім недавно біржа Bitfinex випустила власний токен – Unus Sed Leo (LEO). Всього за місяць криптовалюта встигла вирости на 80% і пробитися в ТОП-20 CoinMarketCap. Але історія проекту, як і репутація розробників, насторожує багатьох інвесторів. Що являє собою криптовалюта LEO? Чи є у неї перспективи для зростання? Чи можна зараз в неї вкладатися? Спробуємо знайти відповіді на всі питання.

Все почалось з розслідувань  у приховуванні втрат 850 млн доларів, щоб відновити справедливість і довіру до біржі, розробники згенерували майже мільярд токенов і продали їх по 1 долару в ході закритого IEO (первинної біржової пропозиції). В White Paper проекту зазначено, що кожен місяць Bitfinex буде витрачати 27% прибутку, щоб викуповувати токени за ринковим курсом. Викуплені монети будуть спалювати, гроші – класти в бюджет. Якщо схема не спрацює, чи є план Б: за чотири роки покрити борг, що залишився за рахунок основного прибутку компанії.

На доказ прозорості своїх намірів Bitfinex публікує дані про викуплені і спалені токени, і навіть інформацію про проведені транзакції. Для цього на офіційному сайті створили спеціальний розділ.

Ближче до випуску криптовалюти стало відомо, що можливості її застосування не обмежуються одним лише закриттям дір в бюджеті. Розробники швидко придумали, як залучити інвесторів.

Для чого потрібна криптовалюта Unus Sed Leo

Новоспечений токен служить відразу трьом цілям:

 • заповненню бюджету Bitfinex;
 • розширенню можливостей для клієнтів сервісу;
 • розвитку екосистеми iFinex.

З першим пунктом вже розібралися, перейдемо до другого. За аналогією з BNB у Binance, LEO виконує роль внутрішньої монети біржі, використання якої дає ряд переваг:

 1. Комісійні збори на Bitfinex і Ethfinex для власників монети скорочені на 15%. Знижка розповсюджується на всі криптовалютні пари, включаючи пари з стейблкоінами. Щоб скористатися опцією, досить мати на рахунку хоча б одну монету.
 2. Комісія для тейкерів, які зберігають в криптовалюті більше 5000 USDT, знижується ще на 10% (сумарна економія – 25%).
 3. Додаткова знижка 0,05% щомісяця нараховується на кожні 10000 USDT, утримувані в LEO.
 4. Тримачі понад 50 мільйонів монет отримують 25% знижки на виведення валюти (як цифрової, так і фіатної) і маржинальну торгівлю. До того ж вони не платять додаткових зборів за виведення коштів, еквівалентних 2 мільйонам доларів.
 5. Третій пункт – LEO стане службовим токеном (utility token) в нових сервісах, які планує розвивати iFinex. Це Bitfinex Derivatives, IFinex IEO Platform, Dazaar, μFinex, Betfinex і EOSfinex.
 6. Власникам монет обіцяють знижки на використання сервісів, а також особливі умови маржинальної торгівлі і роботи з деривативами (ф’ючерсами, опціонами і т.д.).

У найбільшому виграші виявляються великі власники активів (кити). Але і рядові інвестори мають можливість вийти в плюс. Емісія вже закінчена, і нові маркери випускатися не будуть. Навпаки, щомісяця певну кількість монет будуть спалювати. Отже, при зростанні ринкової капіталізації вартість кожного окремого токена буде підвищуватися. І трейдери зможуть заробляти на різниці курсу. Та й момент зі зниженням торговельних комісій надихнув багатьох користувачів, які не брали участі в IEO, але також хочуть отримати монети.

Як купити LEO і де зберігати

Ні PoW-, ні PoS-Майнінг не передбачений. Всі випущені монети були розподілені в ході закритих продажів. Ті, які ще не встигли спалити, знаходяться в обороті. Єдиний спосіб отримати LEO – закуповуватися на біржах.

Вибір майданчиків, які додали альткоін в лістинг, поки що невеликий. Нескладно здогадатися, що основна частина торгів (майже 75%) ведеться на Bitfinex. Тут же представлено найбільшу кількість торгових пар: з USD, USDT, ETH, EOS і BTC. З огляду на запущену програму знижок, можна припустити, що частка Bitfinex в загальних торгах буде рости і далі.

18% торговельних операцій (в парі з USDT) припадають на азіатський сервіс BW.com. У списку відомих майданчиків значаться лише OKEx (в парі з BTC) і Gate.io (в парі з USDT). Їх частка в загальному обороті незначна – 0,95% і 4,6%, відповідно.

Невеликий список бірж – не головна проблема, з якою стикаються трейдери з СНД. Адже через складнощі з KYC-верифікацією більшість з них взагалі не можуть працювати на перерахованих майданчиках.

Зате зі зберіганням активів проблем немає. LEO – токен формату ERC20, випущений на базі Ethereum. Його приймають багато популярних гаманців, включаючи MyEtherWallet, imToken, Jaxx, MetaMask, Trezor, Ledger Nano S і ін. Незабаром розробники планують синхронізувати токен з криптогаманцями, що підтримують формат EOS.

На момент написання статті ціна становить $ 1,89, капіталізація – 1,9 мільярда доларів. З таким показником альткоін займає 14-е місце в рейтингу CoinMarketCap. Чим же зумовлена ​​така швидка ринкова динаміка? Причин кілька:

 • Популярність Bitfinex. Незважаючи на часті скандали і підмочену репутацію, біржа залишається одним з найбільших і авторитетних гравців на ринку. Тому і випуск власної криптовалюти був позитивно сприйнятий в спільноті. Про це говорить хоча б той факт, що мільярд токенів був розпроданий усього за кілька днів.
 • Приваблива програма лояльності. Одне тільки зниження комісій істотно підвищило інтерес до проекту. І потужно стимулювало ринкову динаміку. Добовий оборот торгів складає 10,3 мільярдів доларів – це неймовірний показник для активу, якому лише місяць. Більш того, розробники вже анонсували «нові хвилі бонусів».
 • Зацікавленість китів. Є думка, що максимальні преференції для великих інвесторів можуть призвести до монополізації ринку китами. Але не можна не відзначити і той факт, що саме через вигідні умови ці самі кити інтенсивно закуповують монету. Чим підвищують її ціну і капіталізацію.

Але чи означає це, що котирування будуть зростати далі? Чи повинна позитивна динаміка служити сигналом до покупки альткоіна?

Чи варто зараз інвестувати в LEO і який прогноз її подальшого розвитку

Більшість аналітиків сходяться на думці, що потенціал зростання ще не вичерпано. Якщо поточна динаміка не буде зламана корекцією, а компанія iFinex продовжить просувати нові сервіси, котирування помітно виростуть. Аналіз місячного курсу дає підстави вважати, що максимальні цінові скачки – ще попереду. Що стосується корекції, то до сьогоднішнього дня вона жодного разу серйозно не обвалила показники. Райдужні перспективи затьмарює лише незавершений конфлікт з Генеральною прокуратурою.

Які висновки?

Додавання LEO в криптовалютний портфель може стати вигідною стратегією для досвідчених інвесторів. Головна умова – вчасно помітити перелом тренду і встигнути позбутися монет, якщо вони почнуть падати в ціні (наприклад, граючи на коротких позиціях).
Новачкам краще почекати, поки iFinex вирішить проблеми з державними регуляторами.
Це не стосується активних трейдерів, що працюють на Bitfinex і Ethfinex. Істотна економія на оплаті комісій дозволить їм підвищити прибуток від основних угод

Close