Українські крипто-біржі

На тлі бурхливого розвитку ринку криптовалют в Україні з’явилося з десяток цікавих блокчейн- і крипто-проектів. А що стосується біткоіни-бірж, то тут триває запекла конкуренція, в тому числі за звання першої української біткоіни-біржі.

BTC-trade

 

лінк

Цей проект потрапив у поле зору першим, оскільки є першопроходцем. На даний момент BTC-trade – досить відома біржа, запущена в 2014 році Богданом Чайкою. Основна торгова пара на біржі BTC / UAH (українська гривня), а добові обсяги торгів становлять близько 20-40 біткоінів. Крім цього, на майданчику представлені основні альтернативні криптовалюти, серед яких Ethereum, Litecoin, Dogecoin і Dash, Zcash, XEM, Ripple, Monero.

Проект показує непогану динаміку розвитку. Сукупна сума втрат, понесених біржею від хакерських атак, за даними редакції ForkLog, становить близько $ 20 000. Після цього захист підняли на новий рівень

KUNA

лінк

Проект засновника Kuna Bitcoin Agency Михайла Чобаняна. Біржа успішно провела краудфандінг, зібравши понад 200 біткоінів в обмін на 10% акцій проекту, які будуть розподілені між акціонерами у вигляді токенів після запуску біржі. Основною торговою парою на біржі є BTC / UAH. Є багато альткоінів, інтерфейс досить зручний, комісії приблизно стандартні серед українських бірж.

 

Біржа активно розвиває криптосередовище країни, в багатьох містах стоять криптомати, де можна придбати біткоін просто в терміналі за готівку.

 

Порівняння українських криптобірж

Отож виявилось всього 2 достойних учасників серед українських бірж

Kuna BTC-Trade
Комісія на поповнення з карти, ГРН
3.5%
2 %
Комісія на вивід коштів, карта, ГРН
1.5%

1% (ПриватБанк)

1.3%

Комісія на поповнення, BTC 0 0
Комісія на вивід криптовалюти
0.0005 BTC
0.005 ETH
0.0006 BTC
0.005 ETH
Комісія за трейдинг
0.25%
0.1%

Поза оглядом

Можна було б віднести EXMO, до списку українських бірж, проте варто зауважити 2 моменти, чому я не вніс її в цей огляд. По-перше, біржа не українська, а в огляді розглядаю саме їх. По-друге,  досить багато зауважень з боку користувачів, повна відсутність адекватної підтримки та випадки пропажі коштів примушують мене застерегти від використання цієї біржі.

One thought on “Українські крипто-біржі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close