У чому полягає загроза біткоіну урядовим фінансовим системам

Багато людей в світі зараз користуються банківськими рахунками і картами, час від часу відвідуючи банки, щоб скористатися їх послугами. Однак багато хто погодиться з тим, що обслуговування клієнтів як в державних, так і комерційних банках йде досить повільно. Банки дуже неохоче та повільно впроваджують нові технології.

Процеси обслуговування можуть тривати до півгодини і більше, і це замість декількох хвилин чи секунд. При цьому люди змушені погодитися з таким станом справ, так як у них найчастіше немає можливості оперувати своїми грошима іншим способом, наприклад, зберігати великі суми готівки. Грошові кошти, які випускають уряди, і якими користуємося ми, називаються фіатнимі валютами. У таких грошей є цінність лише тому, що так вирішив уряд.

Політика уряду і випуск в обіг фіатної валюти часто призводить до знецінення заощаджень.

Ми використовуємо гроші для того, щоб обміняти їх на потрібний товар у інших людей чи компаній, які займаються торгівлею.

Контроль над фіатнимі валютами

Контроль урядів над фіатнимі валютами здійснюється через центральні банки. Уряди таким чином контролюють гроші, вирішуючи, кому їх можна перераховувати. Уряди і банки обирають тих, хто може отримати хороший прибуток від такого руху грошей; це також допомагає їм ефективно збирати податки і відстежувати будь-яку незаконну діяльність.

Однак такий контроль над валютами загрожує безліччю негативних наслідків і проблем. Найголовніша проблема пов’язана з прозорістю цієї системи. Все робиться далеко від очей громадськості, і ми не знаємо, чи правильно використовуються ті податки, які ми платимо; чи дійсно гідні цього ті позичальники, яким виділяють гроші і т.п.

Біткоіни vs фіат

Коли біткоін був представлений широкій громадськості, його почали використовувати для спекуляцій. Однак з часом люди почали усвідомлювати потенціал біткоіна і інших криптовалют в тому плані, що вони можуть допомогти людям перейти на безготівкові взаємні розрахунки.

Якщо порівнювати банківські сервіси з біткоіном, то можна помітити, наскільки легко управляти біткоіном у порівнянні зі стандартним банківським рахунком. Для того, щоб використовувати біткоін, існуюча банківська система не потрібна взагалі! Біткоіни створюються в кіберпросторі за допомогою майнерів та їх обчислювальних потужностей.

Використання біткоіна дає перевагу перед стандартною банківською системою, хоча використання криптовалют замість банків також пов’язано з рядом проблем. Наприклад, комісії банків за грошові перекази допомагають створити нові робочі місця.

Ще одна перевага використання біткоіна полягає в тому, що, якщо ми хочемо перерахувати велику суму, то ми можемо зробити це, використовуючи наш телефон і біткоін-гаманець. Для того, щоб зробити це в банку, вам потрібно надати купу особистої інформації, а ще заплатити пристойну комісію за переказ грошей.

Проблеми безпеки

Зараз усі переміщення коштів відбуваються онлайн, і це ставить питання про безпеку грошей. Банки надають послуги онлайн-банкінгу, але клієнти часто стикаються з проблемами відмови централізованих серверів.

Біткоін-транзакції відбуваються швидко і легко, і «проблем з серверами» у них не існує. Однак люди завжди бояться хакерів, які можуть спробувати обчистити банківські рахунки або крипто-гаманці.

Перевага біткоіна полягає в тому, що існує різне ПО, яке допомагає зберігати кошти в автономному режимі на жорсткому диску або USB-накопичувачі, а для шифрування використовуються ключі. Доступ до своїх кріптовалютних коштів ви можете отримати за допомогою ключа, який вимагає надійного зберігання. І тут існує ризик випадкового видалення даних, наприклад, якщо ви випадково втратите диск або е код ключа.

Біткоін транзакції зберігають конфіденційність. При кожному використанні банківського рахунку для платежів, інформація що вводиться нами зберігається на віддаленому сервері і відстежується банком. Однак біткоіни-транзакції не відслідковуються організаціями, подібними банкам. Адреси транзакцій відслідковуються блокчейном, проте це не означає, що в блокчейні є ваші П.І.Б., і що для здійснення платежів вам не потрібно надавати будь-яку особисту інформацію кому-небудь.

Були випадки, коли біткоіни використовувалися для різних незаконних цілей, наприклад, для ухилення від податків і відмивання грошей. Неможливість відстеження власників транзакцій – це дуже велика проблема для урядів, так як відсутність контролю над переказом коштів може сприяти зростанню злочинної економічної діяльності.

Чому важливі центральні банки

Незважаючи на зростання цифрових технологій, усім нам дуже потрібні центральні банки, які могли б профінансувати нас і в разі війни, і в разі запуску мирних супутників. За часів криз такі централізовані банки зобов’язані допомагати уряду і народу.

Close