Багатьом трейдерам подобалася криптовалюта Tether. За рахунок прив’язки до вартості долара вона полегшувала операції з фіатом і дозволяла фіксувати прибуток в криптовалютному портфелі. Але через підмочену репутацію розробників інвесторам довелося шукати інші доларові стейблкоіни. Найбільш популярними стали два – True USD і USD Coin. Що вони собою являють, чим відрізняються і з яким з них вигідніше працювати.

Криптовалюта True USD (TUSD) огляд

Цей стейблкоін був випущений в березні 2018 го року розробниками платформи TrustToken. Остання дозволяє створювати цифрові аналоги фіатних валют, золота, нафти та інших фізичних активів. Щоправда, тільки гіпотетично. Поки що розробники представили лише TUSD.

Токенізація долара здійснюється за рахунок взаємодії кількох елементів платформи: Trust Protocol, Smart Trust, Trust Vault і Trust Market. Подивимося, як це працює.

Коли користувач хоче купити TUSD, він вносить доларовий депозит. Використовуючи Trust Protocol, система генерує відповідний смарт-контракт (Smart Trust), в якому закріплюється право користувача отримати еквівалентну депозиту кількість токенів. Фіатні кошти надходять в децентралізоване сховище Trust Vault, а за дотриманням умов депонування стежать інвестиційні трасти. Це довірені особи, які виступають офіційними посередниками між TrustToken і користувачами, які купують TUSD. Усі трасти разом складають Trust Market.

Схема виглядає досить складною, і на ділі отримати токени через платформу теж непросто. Для цього потрібно:

 1. Зареєструватися на офіційному сайті.
 2. Вибрати вкладку “True USD Pre-Sale”
 3. Пройти процедуру верифікації KYC / AML, заповнивши анкету. Крім особистих даних, доведеться вказати багато додаткової інформації, включаючи цілі, об’єкти, обсяги і терміни інвестування.
 4. Подати заявку на купівлю токенів (мінімальна сума депозиту – 1000 доларів).
 5. Чекати підтвердження.
 6. Поки що пресейл доступний тільки для країн, в яких функціонують інвестиційні трасти TrustToken. Тобто громадянам України такий спосіб наразі не підходить.

На щастя, криптовалюта добре представлена ​​на біржах. Основна частина торгівельних операцій (67%) ведеться на Coinbit, де True USD торгується в парі з корейської Воною. Ще 10% торгів припадає на біржі Bit-Z і Binance (торгова пара TUSD / USDT).

Токен був випущений на базі Ethereum, тому тримати монети можна на будь-якому криптогаманці з підтримкою ERC-20: MyEtherWallet, ImToken, Ledger і ін.

Переваги:

 • Сильна команда розробників. Проект ведуть топові фахівці з Берклі, Стенфорда і навіть корпорації Google.
 • Надійні партнери. Розробників підтримують: технологічний стартап Stanford-StartX, велика венчурна фірма Founders Fund Angel, інвестиційні фонди FJ Labs і BlockTower Capital.
 • Потужна правова база. Розробники співпрацюють з Cooley, WilmerHale, Arnold & Porter і іншими відомими юридичними компаніями. А в платформі TokenTrust використовуються облікові записи Escrow, які вважаються найбільш надійною формою фінансового депонування.
 • «Дружба» з Bittrex. Топова біржа першою додала в лістинг TUSD, відкрила токену дорогу на ринок і до сих пір підтримує проект.
 • Окремо відзначу, що на початку березня розробники підписали контракт з бухгалтерською компанією Armanino. Якщо все піде за планом, вже скоро трейдери зможуть перевіряти інформацію про валютне забезпечення токенів в режимі реального часу.

Недоліки:

 • Складна процедура верифікації.
 • Купівля токенів функціонує тільки в режимі пресейл.
 • Обмежене застосування.
Close