ТОП 12 криптовалютних бірж в 2019 році

Криптовалютна біржа – це онлайн майданчик, де збираються власники віртуальних монет, щоб зробити з ними маніпуляції – купити, продати, обміняти.

Оскільки кількість альткоінів продовжує зростати, в послугах подібних посередників потребує все більше людей, а це сприяє активному створенню нових високотехнологічних центрів для проведення торгових операцій. На сьогоднішній день їх з’явилося так багато, що у власників цифрового капіталу виникає  серйозна дилема: яка біржа криптовалют краще? Щоб зрозуміти це, подивимося детальніше на учасників ринку.

Принцип роботи криптобірж

Зараз на крипторинку функціонує більше 400 торгових платформ. І хоча принципової різниці між ними немає, кожна висуває свої правила і умови. Опинившись на біржі, ви зможете обмінювати один вид віртуальної валюти на інший, продавати їх за фіатні або електронні гроші, а також здійснювати зворотний процес.

Перше, що треба зробити перед вибором біржі – поцікавитись чи торгуються на ній ті валютні пари, які вам цікаві. Те ж стосується фіатних грошей – найбільші біржі часто не підтримують поповнення USD чи UAH. В такому випадку доведеться користуватись послугами фіатної біржі чи обмінника.

Працювати з біржами просто.

Для цього треба виконати такі дії:

 1. Зареєструватися. Процес знайомий, а тому труднощів не викличе.
 2. Поповнити біржовий рахунок. Це необхідно для майбутніх дій з фінансами. Зазвичай криптогроші вводяться без комісій.
 3. Створити ордер (заявку) на операцію з валютою. Це найцікавіший момент, адже учасник торгів визначає ціну і чекає свого покупця. Тут головне не промахнутися з вартістю, інакше зацікавлених в угоді можна і не дочекатися або чекати доведеться дуже довго. З іншого боку можна попасти на просадку ринку і купити по завищеній ціні. Ще очікування може затягнутися, якщо криптовалюта не надто популярна.
 4. Після завершення угоди, отримані фінанси можна залишити на біржовому балансі для подальших маніпуляцій або вивести на основний гаманець. Якщо в найближчому майбутньому ви не збираєтеся знову торгувати, краще не тримати там значні заощадження.

Кого можна зустріти на криптобіржах?

Так як біржа дозволяє купувати і продавати валюту, а також нарощувати її за рахунок різниці курсів, на ній збирається як богема фінансового світу, так і його першовідкривачі: інвестори, майнери, трейдери, новачки. Причому ресурс використовується не тільки для купівлі/продажу, але і як обмінник. Принцип роботи криптовалютних бірж аналогічний фондовим, але мати справу з першими набагато вигідніше, адже криптовалюти показують більш високу волатильність.

Наприклад, якщо в традиційному фінансовому інституті, граючи на коливаннях вартості акцій, 10% доходу в рік можна сміливо вважати удачею, то біржа криптовалюта здатна збагатити трейдера на 20% всього за один день.

Природно, це не стабільний показник, інакше всі давно стали б мільйонерами, до того ж гравець повинен володіти відмінним чуттям, везінням і знанням тонкощів ринку. Ще одна спільна риса фондових і крипто майданчиків – можливість працювати відразу з декількома. Це дозволяє отримувати додатковий прибуток завдяки різниці ставок одних і тих же монет на різних біржах. На відміну від трейдерів, майнери обирають більш спокійний вид збагачення, просто міняючи не надто популярні монети на більш дорогі. Нескладно здогадатися, що перевага віддається BTC і ефіру. Найбільш пасивні учасники, це інвестори. Вони стежать за змінами графіків курсу і аналізують свідчення, щоб у потрібний час масово скуповувати необхідну їм криптовалюту.

Правило трейдера: скупай на низах – продавай на хаях!

Відмінності криптовалютних бірж

Офіційні біржі криптовалют мають схожий принцип роботи, але оскільки кожна прагне дістати більше користувачів, намагається запропонувати щось унікальне. Якщо говорити детальніше, різниця спостерігається в таких моментах:

 • Особисті дані учасників. Якщо на одних достатньо вказати email, інші вимагають підтвердити свою особистість відсканованим документом: паспортом, водійським посвідченням або ін.
 • Захищеність аккаунта. Найпростіше – вхід за паролем. Але часто для цього потрібно пройти кілька етапів підтвердження.
 • Асортимент валют. Часом біржі зосереджуються на популярних і дорогих криптомонетах, але легко знайти сервіс з величезним вибором маловідомих пар. Часто їх називають скам- біржі через велику кількість скамових монет.
 • Виведення коштів. Іноді вивести дозволяють тільки лайткоін, ефір, біткойн і аналогічні їм валюти. На інших майданчиках практично немає обмежень.
 • Робота з фіатним капіталом. Крім цифрових грошей іноді допускається введення і виведення звичайних валют.
 • Процедура введення / виведення готівки. Є біржі, що забезпечують цю операцію шляхом використання платіжних систем. Інші дозволяють додатково вдаватися до переказів між банківськими картами або з рахунку на рахунок.
 • Комісійні. Свою частку біржі забирають з кожної угоди. Іноді виплачує її лише покупець, іноді і продавець теж (той, хто створював ордер), а часом мають місце інші види комісій.
 • Об’єм торгівлі. На великих майданчиках вони можуть досягати 2 млрд. доларів, на дрібних – не дотягують до 15 000 $.
 • Можливості. Щоб залучити нових учасників, біржі криптовалюта розщедрюються на заохочення і додатковий функціонал. Корисні інструменти для трейдингу, наприклад, точні графіки з кресленням рівнів Фібоначчі. Допускається маржинальне фінансування і торгівля. Додатковий дохід по реферальній програмі. Нарахування відсотків на депозити та лотереї.

Вибираємо біржу криптовалют

Кожен підходить до цього питання з позиції власної потреби:

 • торгівля криптовалютою на біржі,
 • обмін коштів і їх вивід.

Наприклад:

Трейдерів більше хвилює: Різноманітність валютних пар. Чіткі графіки та інші інструменти для успішної торгівлі. Надійний захист сервісу та особистого облікового запису, оскільки частина грошей завжди буде знаходитись на біржовому рахунку.

Інвестор вивчає: Різноманітність валютних пар. Зручність верифікації. Рівень надбавок на введення / виведення готівки. Поріг на виведення коштів. Якщо максимально допустима сума менша за необхідну, дроблення її на частини призведе до втрат на комісіях. Відсутність зволікань при виведенні великих сум. При цьому надійність захисту облікового запису не є пріоритетом, адже інвестори не тримають гроші на сайті.

Простого користувача, швидше за все зацікавить: Різноманітність валютних пар, але краще за все та, з якою здійснюються операції. Наскільки швидко можна ввести і вивести валюту. Чи трапляються проблеми з термінами введення / виведення. Простота процесу без необхідності довгих перевірок з наданням документів.

Майнера хвилюють аналогічні питання, але так як він систематично переказуватиме кошти, йому має сенс підтвердити свою особистість документально, а також звернути увагу на захист біржі від хакерів.

У пошуках свого ідеального ресурсу звертайте увагу на обсяг торгів і кількість гравців. Чим жвавіше майданчик, тим більше до нього довіри.

ТОП бірж криптовалют

Яка біржа криптовалют найкраща? Однозначної відповіді немає, адже кожному підійде інший варіант. Але, безумовно, є золота середина, якої варто дотримуватися. А щоб допомогти новачкам її знайти, ось невеликий список бірж криптовалют, які здобули популярність і довіру:

Біржа Binance

Біржа Binance – одна з найбільш затребуваних бірж, незважаючи на те, що не працює з фіатними грошима. Зате добовий рівень торгів досягає 4 млрд. доларів, а більш 200 пар дає повну свободу вибору.

Реєстрація на біржі Binance

Майданчик люблять жителі країн СНД, тому що має вибір російської мови. Тут немає примусової верифікації, хіба що ви збираєтеся виводити більше 2 біткоінів в день. Передбачено безліч корисних інструментів, комфортний інтерфейс, є мобільний додаток, а комісія на угоди становить всього 0,1%.

Офіційний сайт біржі Бінанс: www.binance.com

Біржа Bitmex

Біржа Bitmex – дуже відома серед трейдерів завдяки спеціалізації на маржинальній торгівлі. Нещодавно біржа розширила перелік валют і тепер окрім Біткоіна можна торгувати з плечем:

 • ETH
 • BCH
 • XRP
 • ADA
 • EOS
 • LTC
 • TRX

Варто зауважити що сам біткоін має тут інше маркування XBT. Щоб почати торгівлю треба внести депозит лише в BTC на свою адресу на біржі.

Офіційний сайт біржі Бітмекс: bitmex.com

Біржа Coinbase

Біржа Coinbase знаходиться в Сан-Франциско, і є не тільки біржею, а й криптогаманцем одночасно. Вона приваблює великих гравців, і не раз була відзначена солідними закордонними виданнями (Time, The New-York Times, Bloomberg та ін.). Крім онлайн підтримки недавно ввели телефонну гарячу лінію для тих, кому потрібна консультація по верифікації, збільшення лімітів або з’явилися підозри на злом аккаунта. Працює біржа з ​​трьома провідними монетами: біткойн, ефір і лайткоін. Присутня реферальная система, мобільна версія гаманця, страховка депозитів. Однак є одне “але”: техпідтримка реагує не завжди оперативно, процес підтвердження особи досить складний, а що найгірше – Coinbase доступна не для всіх країн.

Офіційний сайт біржі Coinbase:  www.coinbase.com

Біржа Bitfinex

Біржа Bitfinex Bitfinex – представляє 70 пар і можливість вивести 30 валют. Це одна з найбільш солідних бірж з підтримкою російської мови і обсягом торгів близько 2,7 млрд. на добу. Для більшості операцій досить електронної пошти, а хто збирається виводити кошти, повинен пройти перевірку особистості. В репутації Bitfinex є непривабливе пляма – в 2016 р її зламали. Це стало серйозним уроком і тепер ступінь значно виріс.

Офіційний сайт біржі Bitfinex: www.bitfinex.com

Біржа Bittrex

Біржа Bittrex пропонувала клієнтам біля 300 пар, що не могло не привернути нових користувачів, а з ростом їх числа збільшився і добовий рівень торгів, що переступив за позначку 1 млрд. доларів. Щоб вивести кошти, доведеться пройти процедуру веріфіцікації аккаунта. Дещо напруженість викликають випадки труднощів при виведенні коштів.

Офіційний сайт біржі Bittrex: bittrex.com

Біржа BitStamp

BitStamp BitStamp – англомовна платформа з добовим показником торгів в 350 млн. Доларів. Відмінне місце для обміну іменитих валют (біткойн, ріппл, ефір, лайткоін).

Офіційний сайт біржі BitStamp: www.bitstamp.net

Пов’язане зображення

Біржа Kraken

Біржа Kraken Kraken з торгами на рівні 300 млн. доларів, 50-ма парами і з 20-ма валютами. Присутні маржинальна торгівля, є можливість встановити додаток на мобільний. З мінусів – бувають проблеми з виведенням.

Офіційний сайт біржі Kraken: www.kraken.com

Результат пошуку зображень за запитом "kraken screen"

Біржа Poloniex

Біржа Poloniex пропонує більше 100 пар і набір із 70 валют, зрозумілий інтерфейс і прекрасно захищений аккаунт. Привертає користувачів також шанс займатися маржинальної торгівлею і фінансуванням. Однак в 2017 р в роботі сервісу стали з’являтися помилки, технічна підтримка реагувала мляво, а на довершення до всього без видимих ​​причин деякі рахунки почали заморожувати, що призвело до зниження популярності ресурсу.

Офіційний сайт біржі Poloniex: poloniex.com

Біржа Cex.io

Біржа Cex.io – має російську мову, тому її часто обирають в СНД. Біржа, може похвалитися об’ємом торгів 50-100 млн. доларів / добу, представляє більше 20 пар і пропонує 8 валют. З плюсів – відсутність надбавок на поповнення рахунку за допомогою банківської карти, реферальна програма в 30% з комісії за обмін валют. Мінус – є випадки заморозки рахунків і повільна верифікація.

Офіційний сайт біржі Cex.io: cex.io

Біржа Yobit

Біржа Yobit лідирує за кількістю представлених пар – більше 3500, але це єдиний її позитивний рекорд. Негативні відгуки не дозволяють залучити найбільших власників біткоіну, тому торги проводяться слабо. Багато хто скаржиться на безпідставну заморозку рахунків або повне блокування аккаунта. Також вистачає інших недоліків, на які техпідтримка реагує більш ніж мляво. Останнім часом біржа роздає скамові монети безкоштовно та проводить лотерейні запуски нових монет.

Офіційний сайт біржі Yobit: yobit.net

Біржа EXMO

EXMO – користується попитом у жителів СНД. За добу торги досягають 75 млн. доларів, а в списку  45 пар і 13 національних валют, серед яких гривня, рубль, польський злотий і, природно, євро з доларом. З мінусів – відсутність адекватної підтримки і випадки зникнення коштів.

Офіційний сайт біржі EXMO: exmo.com

Результат пошуку зображень за запитом "exmo screen"

Біржа Livecoin

Біржа Livecoin демонструє аналогічні проблеми: замороження коштів, блокування аккаунтів, труднощі з виводом і пасивність техпідтримки. На тлі цих недоліків пропоновані 365 пар і 177 валют  не роблять великої погоди.

Ситуація з рейтингом в будь-який момент може змінитися. Щоб заробити на біржі криптовалют з максимальною вигодою, вибирайте її, спираючись на факти і відгуки користувачів, які відіграють важливу роль.

Офіційний сайт біржі Livecoin: www.livecoin.net

Якщо ви початківець – радимо почати з українських криптобірж – лінк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close