Опис Tezos

Щорічно на основі технології блокчейн створюються новітні проекти, здатні істотно прискорити процес розвитку індустрії. Криптовалюта Tezos бере свій початок в 2014 році, коли був запущений перший раунд ICO, що зібрав вельми солідну суму – цілих 18 млн. $. Криптовалюта Тезос призначена для створення на її основі всіляких децентралізованих додатків. Ви, звичайно, скажете: «Ну і в чому оригінальність? З тими ж завданнями чудово справляється і Ethereum». Але не варто поспішати. За своєю концепцією Tezos дійсно дуже нагадує Ethereum, але в той же час відрізняється від свого «старшого побратима» підходом і реалізацією.

Оригінальний блокчейн Тезос створювався з нуля. Він не створений за допомогою форку або створення додаткового шару поверх наявного проекту і не базується на якомусь іншому блокчейні.

Творцям цього проекту вдалося розробити нову мову під назвою Michelson, призначену для проведення повної формальної верифікації протоколів. Під формальною верифікацією слід розуміти перевірку всіляких програмних алгоритмів на наявність помилок. Дана процедура проводиться при складних операціях і помилки в них досить дорогі.

Слід зазначити, що раніше в блокчейн-проектах до виникнення Тезос повна формальна верифікація ніде не здійснювалася. Її інтегрування дозволило істотно підвищити безпеку криптовалюти. В даному проекті виключені помилки, здатні теоретично виникнути в інших криптовалютах, що функціонують на основі смарт контрактів.

Початкова задумка функціонування алгоритму Тезос – повне вирішення проблеми з хардфорками.
Все почалося 1 липня 2017 го ICO стало найуспішнішим в історії криптовалют того періоду: на запуск мережі Тезос вдалося зібрати понад 232 млн. $.
Але так як організатори не передбачили фінансових лімітів, інвесторів які купили коін було надто багато, що згодом зіграло «злий жарт». Платформа ніяк не просувалась і інвестори почали подавати позови до суду і вимагати повернути гроші. І тільки через 12 місяців після ICO світ таки побачив бета-версію мережі Tezos.

Крім того, регулятори США в рамках розгляду зобов’язали здійснити ідентифікацію інвесторів. Це змусило Тезос розколотися на 2 мережі – Tezos і хардфорк nTezos, що зруйнувало первинний задум. Інвесторам довелося вибирати: залишатися в ланцюжку Tezos, але пред’явити свої персональні дані не тільки платформі, але і регуляторам, або ж віддати перевагу nTezos, щоб бути анонімними.

Майнінг Тезос здійснюється за алгоритмом PoS, який є менш ресурсномістким способом підтримки консенсусу в тимчасових мережах, ніж застосовуваний Ethereum алгоритм PoW. На відміну від інших блокчейнів тут використовується термін “baking” (випічка по-англійськи) замість «mining». Зберігати токени можна в Tezos Wallet.

Переваги

  1. Тезос – це проект, побудований на основі розумних контрактів, який може застосовуватися в різних бізнес-проектах.
  2. Повна безпека, яка забезпечується протоколом PoS (брати участь в голосуванні можуть всі члени мережі, що мають Tezos гаманець).
  3. Якість, чесність і безпеку гарантує потужна команда, що складається з професійних, відомих розробників.
Close