Що таке біткоін? Bitcoin BTC

Для початку розіб’ємо слово на складові елементи: bit – біт (одиниця, що вимірює кількість інформації) і coin – монета. Це електронна валюта, яка діє виключно в мережі Інтернет, а її цілісність і надійність забезпечують криптографічні методи шифрування. Вона доступна всім одночасно і не регулюється ніким конкретно. Це означає, що немає органу, який би її контролював, і немає посередника під час передачі платежів між двома сторонами. Подібна свобода підкуповує і поряд з цим лякає, адже якщо велика сума була відправлена ​​за помилковою адресою, повернути її неможливо, та й звернутися за допомогою теж нема до кого. Суть Bitcoin (BTC) і сфери його використання, це математичний код, який генерується спеціальними алгоритмами в комп’ютерах користувачів. Саму ж валюту зазвичай називають цифровою або віртуальною, електронною готівкою, але найчастіше – криптовалюта.

Біткоіни можна відправляти в якості переказу розплачуватися за товари і послуги там, де їх приймають, а зробити конверсію на реальні гроші або інші активи можливо за допомогою пристосованих для цього онлайн-сервісів, обмінників або інших платіжних систем.

Bitcoin: трохи історії

Пошуки універсальної віртуальної валюти велися давно, і ще в 1983 р Д. Чаум з С. Брендсоном запропонували перші напрацювання. З тих пір було зроблено чимало роботи, заснованої на 40-річному досвіді попередніх років.

А коли рух Occupy Wall Street сколихнув громадськість, виступивши в 2008 р проти економічної нерівності, і звинувативши провідні банки в обмані своїх клієнтів, завищені відсоткової ставки, фінансових махінаціях і зловживанні владою щодо позичальників, дуже скоро з’явилася та сама незалежна криптовалюта – Біткойн. Ідея полягала саме в тому, щоб не було органу, який управляє фінансами, були відсутні процентні ставки і корупція. Замість цього кожен міг би вільно розпоряджатися своїми заощадженнями, а сам процес транзакції став би прозорим.

У цьому ж 2008 р Сатоши Накамото представив документ про нову платіжну систему, що мала вигляд тимчасової мережі. Хто такий Сатоши, до сих пір ніхто не знає, і залишається загадкою, одна це людина чи група розробників. Хоча було кілька спроб зняти покрив таємничості з автора або авторів, жодна з них не принесла результатів, так що про саму криптовалюта відомо більше, ніж про її засновника.

Результат пошуку зображень за запитом "bitcoin pizza"

Почалася робота над ВТС ще в 2007 р, а через два роки був опублікований код програми-клієнта. В цей же період 3 січня відбулася генерація першого блоку для блокчейна і отримано 50 піонерів-bitcoin, а вже 12 січня Хел Фінн прийняв пробний переказ на своє ім’я. У вересні вперше криптовалюта була конвертована в дола

ри і переведена в готівку. Марті Малмо відправив 5050 біткойнов одержувачу з псевдонімом NewLibertyStandard, який після обміну вивів на особистий рахунок в PayPal 5,02 $.

Навесні 2010 р вперше цифровий валютою Ласло Ханечом була оплачена покупка – дві піци з доставкою за 10 000 bitcoin, що за сьогоднішніми мірками становить неймовірне багатство.

Графік зростання Біткоіна з 2013 до 2019 року!

Головні особливості Біткоіна

Якщо узагальнити, то біткоіни, це фінанси, наділені властивостями звичної нам готівки, цифрової валюти і золота, здатні до транзакції відомим нам способом.

Результат пошуку зображень за запитом "how bitcoin works"

Конкретніше про особливості:

 • Щоб приєднатися до системи, немає необхідності реєструватися;
 • Немає прив’язки імені людини до гаманця, і можна створювати їх стільки, скільки необхідно;
 • Транзакції проходять анонімно в будь-яку точку світу;
 • Електронна валюта без участі третьої сторони перекладається безпосередньо між абонентами;
 • Не можна заблокувати гаманець користувача, скасувати переведення або повернути відправлені біткоіни назад;
 • Цифрові гроші можуть зберігатися на вашому комп’ютері, в віртуальному, холодному гаманці або на добре захищеному мобільному пристрої;
 • Ніхто не регулює біткойни – ціна залежить виключно від їх попиту / пропозиції на ринку;

Bitcoin не можна генерувати нескінченно. Цей процес має свої обмеження, а тому інфляція йому не загрожує. До речі, біткойн, як будь-які гроші, має власний варіант копійки або цента – satoshi, а співвідноситься 1 bitcoin = 100 000 000 satoshi.

Немає матеріальної підтримки

Електронна готівку нічим фізичним не підтримано, і її затребуваність – єдина опора, хоча паперові гроші теж давно оцінюються тільки політикою своєї країни та її економікою (ВВП), а не золотим запасом. Тим не менш, порівняння напрошується саме з дорогоцінними металами. Ціна на золото залежить від його кількості на ринку і попиту. Якщо воно несподівано перестане будити азартне бажання їм володіти, то і ціна на нього впаде до мінімуму. Але навіть в цьому випадку жовтий метал залишиться затребуваним як сировина, а ось Біткоін без підтримки і інтересу до нього, опуститься до нуля. Втім, на даний момент спостерігається тенденція до збільшення вартості криптовалюти, адже кожен може запустити програмний файл і почати її видобуток, ставши сам собі банком в мініатюрі.

Децентралізація

Уже згадувалося, що біткойн ніхто не контролює (ні банк, ні держава, ні будь-який інший орган), а відомості про нього видно будь-якому користувачеві системи.

Створюється обмежена кількість монет

Відпочатку системний код створювався так, щоб граничне число монет не перевищило 21 млн. Також в ньому закладено динаміку їх створення, і на даний час протягом 10 хвилин можна випускати не більше 25 монет. Вони розподіляються шляхом Майнінгу ВТС серед пулів, які зайняті обчисленнями, спрямованими на здійснення транзакцій і забезпечення бездоганної роботи блокчейну.

Раз в 4 роки, коли чисельність блоків досягає числа 210 000, емісія – випуск нових монет, зменшується в два рази (з 50 до 25, потім до 12,5 і т.д.). Таким чином, принцип дефляції підвищує цінність біткойнів, чому він поступово дорожчає. Але навіть коли буде сформований останній 21-мільйонний bitcoin, це не означає, що емісія закінчиться, адже після коми він може продовжувати ділитися до 8-ого знаку.

Конфіденційне використання ВТС

Притому, що блокчейн являє собою відкриту систему, в яку будь-хто має доступ для ознайомлення з розміром транзакції і його шляхом, користування нею залишається анонімним. Тобто, ви можете створювати будь-яку кількість гаманців різного об’єму без згадки імені та адреси. З’ясувати ім’я власника певного рахунку можливе лише в разі, якщо він сам себе назве. Сам же гаманець не що інше, як код з 34-х цифр та літер.

Способи відкриття біткоіни гаманця:

 • У власному комп’ютері;
 • На зовнішньому носії;
 • У сервісі онлайн;

Відмінність Біткоіна від паперових і електронних грошей

Щоб зрозуміти, чому люди звертають увагу на віртуальний капітал, слід розглянути провідні відмінні риси криптовалют і фіатних грошей. У випадку біткоіну інфляція повністю виключена. Якщо для клонування паперових банкнот можна в будь-який момент запустити друкарський верстат, то з віртуальною валютою подібний сценарій не пройде, а відповідає за це програмний код, куди закладено обмеження на видобуток ВТС. Єдиного пункту з регулювання блокчейну немає, адже кожен комп’ютер, підключений до мережі, є самостійним сервером. Поки є хоч одна машина, підключена до ланцюга, біткойн буде існувати. Кожен сам собі господар. Тобто, без посередників будь-який учасник системи вільно розпоряджається своєю валютою. Жоден сервер, банк або обмінник не в змозі перешкодити функціонуванню ВТС, заблокувати або змінити переказ. А оскільки немає головного офісу, з якого відбувалося б адміністрування біткойнів, він інтернаціональний.

Державний апарат не в змозі реально заборонити криптовалюти, так як вона вільно працює в Інтернет просторі, будучи незалежною від юрисдикції кого б то не було. Безпека – запорука успіху використання bitcoin. Навіть урядові органи не в силах заблокувати ваші накопичення, оскільки тільки ви є власником унікального ключа до свого електронного гаманця.

Немає терміну давності – гаманець проіснує так само довго, як і сама система. Анонімність – перш за все. Хоча інформація про транзакції є відкритою, і будь-який при бажанні може подивитися її обсяг і шлях з однієї точки в іншу, дані про те, хто скоїв цю дію, завжди залишаються таємними. Якщо міжнародні грошові перекази займають від декількох хвилин до декількох днів, при цьому обростають відсотками за послугу, то швидке переміщення криптовалют і мінімальна комісія за операцію виглядають набагато вигідніше.

Відсутній ліміт на кількість транзакцій і суми монет. Спрощений метод реєстрації, оскільки не потрібно вказувати особисту інформацію. Все займає кілька хвилин, після чого відразу можна приступати до переказу коштів. Так як біткойн складається з Сатоші (аналога копійок і центів), це дозволяє використовувати гнучку лінійку для торгівлі та оплати послуг.

За весь період існування системи в ній не було виявлено суттєвих помилок, здатних порушити її функціонування. До того ж постійно йде оновлення клієнта для роботи. Жодна паперова валюта не зробила такий стрімкий стрибок на кілька тисяч пунктів вгору за десяток років, як біткойн. На даний момент 1 ВТС = 8599 $, і його вартість продовжує зростати.

Де купити біткоіни і звідки вони беруться?

Насправді варіантів, де взяти криптовалюту, багато:

 • Хмарний Майнінг – поширений варіант для видобутку цифрових монет при придбанні контракту на 1-3 роки в дата-центрах, навмисно для цього обладнаних. Вартість контрактів різна, а починається від півтора американських доларів.
 • Майнінг на машинах ASIC – спеціально розроблене оснащення для видобутку криптовалют. Коштує воно від тисячі доларів, а також потребує налаштування і контролю.
 • Криптовалютні біржі – їх чимало, і тут можна купити біткойни за гроші або інші криптовалюти.
 • Онлайн обмінники криптовалют за кожну операцію стягують відсоток в якості винагороди. Протягом доби вони звіряються з курсом валюти, звертаючись для синхронізації до однієї з бірж.
 • Придбання “з рук” – самий небезпечний варіант. Продавців криптовалюта можна зустріти навіть на сайтах оголошень, де вони пропонують більш вигідний курс, в порівнянні з офіційним. Також варто зауважити що найбільші суми продаються напряму, без посередництва бірж. Найпопулярніший сервіс: LocalBitcoins

Де і як зберігати криптовалюту?

Не тільки bitcoin, а й іншу криптовалюта можна тримати:

 • На онлайн-сервісах;
 • У власному комп’ютері;
 • На папері.

На кожному пункті варто затриматися, щоб оцінити їхні переваги і недоліки, а також вибрати найбільш прийнятний. Детальніше про це можна почитати за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close