Що таке альткоіни в криптовалютах?

Альткоін (altcoin) – це альтернативна Біткоіну криптовалюта. … Альткоіни купуються на біржах, обмінниках.

Найкраще купувати на біржах криптовалют (наприклад, Bittrex або Exmo), тому що обмінники не підтримують багато валют, є небезпечними та знімають великі комісії.

Як відомо, першою криптовалютою є біткоін. Він заснований в 2008 році загадковою особистістю Сатоші Накамото. З цього моменту і починається історія криптовалют. Біткоін довгий час залишався унікальним у своєму роді. Але час ішов і кріптоентузіасти більше дізнавалися про специфіку криптографії та технології блокчейн. Через кілька років стали з’являтися Форки і хардфорки, засновані на вихідному коді Bitcoin з певними змінами. Так зароджувалися нові криптовалюти, альтернативні Біткоіну – альткоіни.

Це узагальнююча назва згодом дуже прижилася і зараз використовується практично щодо всіх криптовалют, крім Біткоіну. Біткоіни традиційно прийнято вважати першим і основним Коіном. Всі решта – це його альтернативи. Таким чином, альткоін – це будь-який цифровий актив, токен, який або створений «з нуля», або є Форком або хардфорком якоїсь із криптовалют. Втім, особисто нам подобається використовувати термін «Altcoin» відносно до всіх криптовалют, які в принципі не мають нічого спільного з Біткоіном. Всі похідні від Bitcoin кріптоактіви – це форки та хардфорки. Наприклад, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold і навіть Litecoin.

Коли з’явилися альткоіни?

Примітно, що перші альткоіни з’явилися в 2011 році. Як вже було сказано, вони з’явилися від бажання розробників поліпшити існуючий код Біткоіна і зняти ті обмеження, які є в основній мережі.  Деяким криптовалюта це вдалося, інші – знаходяться не на піку своєї популярності. Частина проектів залишилися десь на задвірках історії криптовалют і існують виключно в переліку невідомих веб-сайтів. Але в цілому місія альткоінов полягала в подоланні обмежень і розширенні можливостей мережі Біткоін.

Гегемонія біткоіни – це добре. Але монополія не всім до вподоби. Безумовно, їх поява відчутно підігріла розвиток сферу криптовалют. Найпершим альткоіном став Namecoin (NMC). Створити альткоін виявилося не проблематично. Та й взагалі у кожного є можливість створити свій форк Біткоіна і назвати його, як завгодно.

MegaUltraBitAltcoin, наприклад. І ось! Народився новий альткоін. Так ось, до речі, зараз, на сьогоднішній день існує тисячі різних токенів і альткоінів.

Скільки зараз альткоінів?

За даними Coinmarketcap на сьогодні 2261 криптовалюта. Значна цифра, чи не так? Що правда, це абсолютно нічого не означає. Більшість проектів перебувають в інертному стані, а частина з них мають сукупну капіталізацію в кілька тисяч доларів. Тобто, по суті, ці альткоіни не роблять погоди.

 

Найуспішнішим і популярним альткоінов слід вважати Ethereum. Ціла мережа, криптовалюта і екосистема, яку вдалося вибудувати навколо цього альткоіна, зробила крок далеко вперед у своєму розвитку. Зараз Ethereum більше, ніж просто альтернатива Bitcoin. Це величезна комп’ютерна мережа, одна потужна обчислювальна машина, яка дозволяє робити обмінні операції, майнінг і розміщувати на своєму блокчейні різну інформацію і додатки. А завдяки смарт-контрактами дана мережа взагалі вийшла на новий рівень. Тепер це можливість інвестиції в різний бізнес – ICO.

Якщо раніше бізнес для залучення інвестицій проходив реєстрацію на біржах IPO, що вимагало значних ресурсів і часу, то тепер будь хто може випустити токен на Ефірі та отримати інвестиції у вигляді цієї монети. Детальніше про це читайте у статті Токени і Монети.

До слова, очевидно, що Ethereum не стане еталоном розвитку серед альткоінов. Нині з Ethereum вийшла криптовалюта EOS, створивши власний блокчейн. Деякі експерти несподівано побачили величезний потенціал цього проекту і його мережі. Більш того, розробники приділяють максимум уваги, працюючи з помилками і недоліками, з якими потенційно міг зіткнутися Ефіріум. Наприклад, якщо Ethereum для написання смарт-контрактів використовувала свою мову програмування, яка мала ряд обмежень і подобалася далеко не всім розробникам. То в EOS це врахували і дозволили фахівцям писати коди на інших мовах програмування, тим самим розширивши базовий функціонал тієї ж мережі Ethereum. Ще одним вдалим прикладом альткоіна слід назвати Litecoin. Він зумів запропонувати гарну альтернативу.

Тепер ви маєте більш чітке уявлення про значення слова «альткоін» (Altcoin). Але слід пам’ятати одну мудру, але просту річ: не всі альткоіни однаково корисні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close