Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/chf1f5f332/www/btc-up.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/chf1f5f332/www/btc-up.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/chf1f5f332/www/btc-up.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Що таке деривативи на криптовалюту і як на них заробляють? – btc-up

Що таке деривативи?

Дериватив – це фінансовий договір про майбутню ціну криптовалюти, цінних паперів, товару або послуги. Предмет такого договору називається базовим активом. Продавці та покупці деривативів не володіють базовими активами, а продають і купують право на виконання договору.

Навіщо потрібні деривативи?

Для зниження ризиків і заробітку на коливанні цін. Це справедливо як для традиційних, так і для криптовалютних бірж. Пояснимо це на прикладах.

Якщо трейдер Василь побоюється, що біткоін подешевшає до $ 3 тисяч до наступного вівторка, він може укласти договір з трейдером Андрієм про продаж йому біткоіну, коли ціна опуститься до $ 3,5 тисяч. Так деривативи допомагають знизити ризики.

А якщо трейдер Костя хоче придбати біткоіни за ціною $ 3,5 тисячі до вівторка, він може купити договір у Андрія і тоді Василь продаватиме біткоіни вже Кості. Василь же отримає гроші від Кості, не чекаючи домовленої ціни. Продаючи і купуючи цей договір, трейдери можуть заробляти гроші в залежності від ціни базового активу. Так деривативи використовуються для заробітку.

Як заробляють на криптовалютних деривативах?

Трейдери заробляють на зміні ціни базового активу. Оскільки майбутня ринкова ціна базового активу невідома, всі учасники торгів беруть на себе ризик. Якщо на момент виконання договору товар подешевшав, то прибуток отримує продавець, а покупець залишається в збитку. Якщо товар подорожчав, то у виграші залишається покупець.

Щоб збільшити заробіток, трейдер використовує плече – кредит, який надає біржа. Розмір плеча пропорційний депозиту, який вніс трейдер. Завдяки цьому трейдер може здійснювати операції на великі суми. Розмір плеча залежить від біржі. Більшість бірж надає плече з комісією.

Припустимо, поточна ціна BTC – близько $ 8,000. Аркадій вважає що вона буде падати. Він заводить на біржу 1 BTC, вибирає плече 10x і продає 80000 контрактів за ціною $ 8000 за 1 BTC. Через дві години ціна біткоіни падає до $ 7600. Тоді Аркадій купує ці ж контракти і отримує на свій баланс чистий прибуток 80 000/7600 – 80 000/8000 = 0,52 BTC. Тепер у Аркадія на рахунку 1,52 BTC.

Відзначимо, сайт ShortBit не стягує комісію за плече. Біржа заробляє на стандартних комісіях за транзакції. Комісії на ShortBit складають 0,075% для продавців і 0,025% для покупців.

Які бувають типи деривативів на криптовалюти?

  • ф’ючерси
  • форварди
  • опціони
  • свопи
  • CFD (контракт на різницю цін)

Що таке ф’ючерси?

Ф’ючерс – договір про продаж або купівлю базового активу за обумовленою ціною в майбутньому (звідси і назва). Наприклад, ви замовляєте в автосалоні конкретну комплектацію машини. Її доставлять через півроку, і ви будете зобов’язані купити машину за обумовленою ціною.

Також є безстрокові ф’ючерси. У них немає дати розрахунку або закриття, тому їх можна купувати і продавати в будь-який момент.

Біржа ShortBit надає безстрокові ф’ючерсні контракти на ціну Bitcoin, Ethereum і Binance Coin. В майбутньому будуть додані деривативи на інші криптовалюти.

Що таке форвард?

Форвард – позабіржовий договір про купівлю-продаж товару в майбутньому. Він схожий на ф’ючерс, але менш стандартизований. Ф’ючерс торгується на біржі, а форвард – через OTC. Наприклад, ви зобов’язуєтеся перекласти книгу в майбутньому, а видавець – оплатити готову роботу.

Що таке опціон?

Опціон – договір, який дає покупцеві право, але не обов’язок, купити товар за обумовленою ціною. Наприклад, ви просите притримати товар до завтра, тому що у вас немає з собою грошей.

Можливість торгівлі опціонами надають Deribit і LedgerX

Що таке своп?

Своп – це два договори: купівля-продаж базового активу і купівля-продаж цього ж активу в майбутньому. Це більш складний варіант ф’ючерсу. Наприклад, ви купуєте конкретну комплектацію машини, але при цьому домовляєтеся зі знайомим, що продасте йому цю машину за вищою ціною.

Безстрокові свопи доступні на біржі BitMEX.

Що таке СFD?

CFD (contract for difference) – дериватив на різницю цін базового активу. Якщо за час дії договору актив подорожчав, різницю виплачує продавець. Якщо він подешевшав – її виплачує покупець. Часто такі контракти безстрокові і закриваються стороною, яка має таке право за договором. Наприклад, магазин обіцяє відшкодувати різницю в ціні, якщо ви знайдете такий же товар дешевше.

Лінки на біржі де торгують з плечем:

Previous post Ravencoin (RVN)
Next post Криптовалютний індекс «страху і жадібності» досяг екстремальних значень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.