Огляд Pancake Swap і токена CAKE: як торгувати, фармити і стейкати токени на біржі

Жоден список популярних децентралізованих бірж не обходиться без згадки про PancakeSwap. Біржа постійно розвивається і захоплює нових користувачів. PancakeSwap базується на Binance Smart Chain, а запущена вона була анонімними розробниками. Біржа підтримується спільнотою та надає можливості отримувати дохід у вигляді токенів за постачання ліквідності. Але це далеко не єдиний з доступних на майданчику варіантів заробітку. Про решту можливостей і особливості цієї біржі читайте в нашому огляді. 

PancakeSwap – як це працює?

Перш за все, давайте розберемося, що таке Pancake Swap. Це DEX-біржа на досить популярному Binance Smart Chain, що надає користувачам інструменти для заробітку і простого обміну BEP-20 токенами. Майданчик виступає в ролі автоматичного маркет-мейкера. Іншими словами, при торгівлі віртуальними активами на PancakeSwap не ведеться книга заявок, в якій вас зіставляють з іншими учасниками торгів. Замість цього відбувається трейдинг через пул ліквідності.  

Кожен пул ліквідності заповнюється коштами користувачів. Користувачі заливають в пул свої активи, а натомість отримують токени постачальника ліквідності (LP). За допомогою LP-токенів можна повернути свою частку вкладених коштів і отримувати частину торгових комісій.  

Іншими словами, користувачі отримують доступ до торгівлі BEP-20 токенами і до поставок ліквідності за винагороду. 

Але це ще не всі способи заробітку на майданчику – про них ми більш детально розповімо далі.

Також варто відзначити, що токени ліквідності на Pancake-біржі бувають різні. Наприклад, якщо ви додали в пул BUSD і ADA, то вам видадуть токени BUSD-ADA LP. А якщо додали BETH і ETH, то замість них у вас на рахунку з’являться BETH-ETH LP.

Як користуватися PancakeSwap?

Основними функціями на платформі є фарминг, стейкінг, свопи і пули ліквідності. Також користувачам доступні лотереї і IFO від Pancake Swap. Як користуватися цими інструментами ми коротко розберемо далі.

Фармінг на PancakeSwap

Для фармінга будуть потрібні LP-токени, які були видані користувачу в якості нагороди за поставку ліквідності. Щоб запустити процес фармінга, зайдіть в розділ «Farms» і виберіть пару токенів, які депонували при поставці ліквідності. Далі натисніть на кнопку «Approve Contract». У картці кожної пари вказана процентна ставка за рік (APR) і калькулятор для розрахунку доходів pancake-фармінга за певний період (день / тиждень / місяць / рік). Якщо у вас вже накопичилася якась кількість токенів CAKE, то ви можете забрати їх в будь-який момент, натиснувши на кнопку «Harvest».

Стейкінг на PancakeSwap

Ця процедура передбачає дві базових умови: потрібно мати токени CAKE, схваленому платформою, а також деякий запас BNB для комісій. Щоб побачити всі доступні пули ліквідності Pancake Swap, потрібно просто зайти в розділ «Pools». Будь-який з пулів підійде для стейкінга і заробітку токенів CAKE. Однак ви не обмежені лише ними – можна заробляти токени інших проектів, наприклад, BOR, SFP, LIT і ін. Щоб ініціювати процедуру стейкінга CAKE, натисніть на кнопку «Approve CAKE». Якщо ви ще не підключили гаманець до майданчика, то потрібно це виправити перед початком pancake-стейкінга. Для цього натисніть на кнопку «Connect» (вгорі праворуч) або на «Unlock Wallet» в одному з пулів.  

 

Свопи та пули ліквідності

Свопи BEP-20 токенів – це базова функція PancakeSwap, так само як і надання ліквідності. Якщо ви натисніть на «Trade» на панелі ліворуч, то знайдете там ці опції ( «Exchange» і «Liquidity», відповідно). Перша дозволить перейти до обміну токенами, а друга – зайнятися поставками ліквідності для майданчика.

Процедура свопу дуже проста: ви вибираєте один актив з вашого гаманця, потім вказуєте, на що він буде обміняний, і далі просто тиснете «Swap». Для надання ліквідності потрібно зайти у вкладку «Liquidity» і натиснути на «Add Liquidity». Далі аналогічно вибирається пара токенов для депонування, щоб здійснити поставку ліквідності. Після підтвердження свого вибору ви почнете заробляти LP-токени.

Лотерея PancakeSwap 

Працює на основі хеш-коду, тому маніпуляції не можливі усе чесно і прозоро. Лотерейні квитки купуються за CAKE токени. Купувати можна як завгодно багато. Кожен куплений квиток йде з чотирма випадковими числами. Щоб отримати приз, потрібно, щоб 2/3/4 числа співпали по порядку. Винагорода розподіляється пропорційно яке співпало числах:

  • 4 числа по порядку: 60% від суми ділиться між усіма щасливчиками.
  • 3 числа по порядку: 20% від суми ділиться між усіма щасливчиками.
  • 2 числа по порядку: 10% від суми ділиться між усіма щасливчиками.
  • Нічого не вгадано: спалюється до 10% від збору.

Якщо в розіграші лише один переможець, то вся призова сума дістається йому. Ну а якщо нікому не пощастить вгадати послідовність, то відсоток від суми просто спалюється. 

IFO на PancakeSwap 

Initial Farm Offering або ж «первинна пропозиція фарму» – це процедура збору коштів для проекту через токен CAKE-BNB LP. Коли обмін буде здійснений, проект отримає токени BNB, а токени CAKE будуть спалені. Іншими словами, пара CAKE-BNB використовується для поставки ліквідності токенів CAKE-BNB LP для купівлі токенів фінансованого проекту. Завдяки передачі BNB і спалюванню CAKE цей метод відмінно справляється з інфляцією CAKE, що провокується фармом і стейкінгом.

Токен Cake: прогноз курсу і перспективи Кейк

Щоб оцінити можливі перспективи CAKE, слід повернутися назад в часі на кілька місяців для оцінки динаміки курсу. Ще в середині січня монета коштувала $ 0.6, але вже з початку лютого почалося нечуване зростання, яке дозволило CAKE взяти планку в $ 35. Цьому багато в чому посприяло розміщення (лістинг) токена на майданчику Gate.io.

Що стосується подальших перспектив токену, то на думку аналітиків майбутнє у PancakeSwap (і DEX-галузі в цілому) велике і райдужне. Добовий обсяг торгів на біржі перевищив $ 500 мільйонів. Для порівняння: сукупний обсяг торгів на іншій популярній DEX-майданчику Uniswap взагалі обчислюється мільярдами. Навіть незважаючи на величезні комісії в мережі Ethereum нові користувачі охоче користуються цими біржами. Звичайно, не всі децентралізовані біржі виживуть в довгостроковій перспективі, однак за PancakeSwap можна не хвилюватися, оскільки платформа надійно закріпилася серед лідерів галузі.

Де купити і зберігати Cake? 

Сьогодні токен Cake можна зустріти як на децентралізованих, так і на централізованих біржах, включаючи Binance . Для покупки / продажу токену на Бінанс необхідно мати один з перерахованих активів: BTC, USDT, BUSD, BNB. 

Як купити на Pancake Swap токени CAKE img-responsive

Як купити на Pancake Swap токени CAKE

Зберігати маркери BEP-20 найпростіше в гаманці Binance Smart Chain, оскільки він доступний у вигляді розширення для браузера (аналогічно іншому відомому гаманцю MetaMask). Гаманець дуже зручний і простий у використанні, дозволяє не тільки зберігати монети і відсте

жувати інформацію по ним, але і підключатися до різних dApps (децентралізованим додатків) на базі блокчейну Binance Smart Chain. За замовчуванням CAKE відсутня в списку доступних активів гаманця, тому його потрібно буде додати вручну, натиснувши на іконку плюсу в нижній частині екрана. Як аналогів для зберігання CAKE можна порадити гаманці Trust Wallet, Mathwallet, MetaMask і інші.

Фармінг і стейкінг токена Cake

З усіх перерахованих способів заробітку найбільшим попитом у користувачів користуються стейкінг і фарминг, тому має сенс зупинитися на цих моментах докладніше.

Заробіток на ФАРМІНГ

Отже, на чому заробляють CAKE-фармери? На комісіях всередині обмінника, на своп токенов, в які вклали ліквідність, а також за надання цієї самої ліквідності в обмінних парах. Простіше кажучи, щоб курс обміну залишався в межах норми, а Pancake Swap комісія не злетіла в небо, на майданчику повинен залишатися запас грошей. Саме цим і займаються фармери, отримуючи винагороду. Щоб приєднатися до їх числа, необхідно:

  • Мати запас монет для відправки в пул ліквідності. Це дозволить отримувати нагороду за свої послуги. Якщо у вас на Pancake криптовалюти немає, то не має сенсу купувати її за високими цінами заради фармінгу.
  • Мати в наявності BNB (BEP-20).
  • Завести підтримуваний PancakeSwap гаманець, наприклад, Trust Wallet (в Мережі є безліч про те, як підключити trust wallet до pancake, тому на цьому питанні зупинятися зараз не будемо).
  • Зареєструватися на Binance і пройти процедуру верифікації, щоб мати можливість поповнювати баланс свого рахунку і виводити кошти з біржі.
  • Мати вільні активи, які можна відправити в роботу.
  • Визначити об’єкт і умови фармінгу (які токени будуть потрібні для цього). Подробиці можна дізнатися в відповідному розділі на офіційному сайті PancakeSwap.

Стейкінг монет в Launch Pool

Зароблені на майданчику токени CAKE можна закласти під відсоток для додаткового прибутку. Для цього потрібно зайти в розділ «Staking» і підтвердити контракт, за яким ваші токени підуть під відсоток. Наприклад, якщо у вас відсоток дорівнює 300, то в день ви будете отримувати 0.8% (300/365 = 0.8), або 24% від суми в місяць.

Відсоток динамічний, він залежить від того, скільки коштів вкладено в пул. Більше активів – менший відсоток. Якщо вартість вкладених монет підвищиться, то збільшиться і ваш дохід в CAKE-еквіваленті, а річний відсоток знизиться. При діаметрально протилежних умовах ситуація буде зворотна.

При роботі з цим інструментом рекомендується вкладати тільки ті суми, які ви можете собі дозволити втратити. Завжди існує ймовірність злому, обману і технічних помилок, від яких ніхто не застрахований. Плюс до всього, ніколи не вкладайтеся в пули повністю – відправляйте в них лише частку своїх коштів.

Висновки

На сьогоднішній день PancakeSwap можна зарахувати до категорії лідируючих автоматизованих маркет-мейкерів. Завдяки блокчейну BSC, який забезпечує швидкість роботи і дешевизну операцій, сервіс виглядає більш привабливим, ніж найближчі аналоги на Ethereum. Цим багато в чому і пояснюється популярність Pancake. Відгуки про майданчик від користувачів в Інтернеті переважно позитивні.

Дорожня карта проекту передбачає безліч нововведень на кшталт кредитування і запозичення активів, підключення маржинальної торгівлі, бінарні опціони і багато іншого. Іншими словами, у проекту велике майбутнє, але успіх багато в чому залежить від термінів реалізації наміченого і якості нових послуг. Як воно станеться – покаже час.  

Close