Monero – це пірінгова платіжна система з однойменною розрахунковою одиницею на базі криптографічного протоколу CryptoNote, що забезпечує анонімність транзакцій за рахунок кільцевих підписів і stealth-адрес.

Протокол CryptoNote був створений людиною або групою людей під псевдонімом Ніколас ван Саберхаген і вперше імплементований в криптовалюту Bytecoin, Форком якої є Monero [квітень 2014].

Спочатку обфускація даних в мережі Monero здійснювалася шляхом змішування входів транзакцій різних відправників, генерації одноразових адрес під кожну транзакцію і приховування суми переказу.

У жовтні 2018 року розробники Monero успішно здійснили хардфорк з активацією протоколу Bulletproofs, націленого на істотне зниження розміру анонімних транзакцій і комісій за допомогою заміни механізму RingCT [кругові конфіденційні транзакції], який вимагав великого обсягу обчислень на стороні повної Ноди.

У мережі Monero задіяний алгоритм консенсусу Proof-Of-Work, орієнтований на GPU-Майнер. У квітні 2018 року розробники здійснили спрямований на протидію ASIC-пристроям хардфорк.

Незважаючи на високий рівень приватності, якщо в рамках атаки зловмисникам вдасться захопити контроль над більшою частиною мережі (атака 51%), то деанонімізація транзакцій можлива.

One thought on “Monero

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close