За час свого існування криптовалюта Monacoin встигла наробити шуму, здивувати всіх різкими ціновими стрибками і навіть побувати в ТОП-20 CoinMarketCap. Але в останні роки про неї практично нічого не було чутно, і багато інвесторів сумнівалися, що цю «мертву кобилу» ще можна оживити – а вона взяла і показала зростання на більш ніж 300% у червні. Розбираємося, які її подальші перспективи і чи варто інвестувати в Monacoin.

Криптовалюта Monacoin: історія мема

Це перша японська криптовалюта, створена в 2014 році групою анонімних розробників на чолі з якимось Mr Watanabe (встановити його особистість так і не вдалося). Назва монети є відсиланням до відомого в Японії мему про котика, через що багато трейдерів не сприйняли її всерйоз. Схожа історія сталася з криптовалюта Dogecoin, яка теж пов’язана з мемом, але вже про собаку. Проте, Monacoin – проект цікавий і незвичайний.

Криптовалюта з біржовим тікером MONA з’явилася в результаті хардфорку Litecoin, але в технічному плані вже значно вдосконаленого. Це повністю децентралізована пірінгова мережа, якою управляють самі користувачі. Основне її завдання – служити надійним майданчиком для швидких і конфіденційних платежів.

Говорячи про основні переваги мережі, варто відзначити:

  • Простий інтерфейс. Щоб відправити платіж, досить зробити всього кілька кліків. А вказувати будь-які дані, крім суми переказу, взагалі не потрібно.
  • Відмінний рівень захисту. Система не схильна до більшості відомих кібератак, і її практично неможливо зламати. За 5 років відомий лише один випадок злому, який стався в березні цього року. Скориставшись виявленою вразливістю, зловмисник зумів проникнути в систему і вивести частину активів з резервних гаманців. Правда, розробники швидко помітили недобре, оновили налаштування безпеки і компенсували користувачам вкрадені кошти.
  • Оригінальну політику нарахування комісій. Монакоін – єдина мережа, користувачі якої на власний розсуд виставляють величину транзакційних зборів. Ніяких преференцій для великих власників монет, розробників або партнерів проекту немає.
  • Високу продуктивність. Транзакції проходять без затримок, а на їх повне підтвердження витрачається кілька секунд. З одного боку, це пов’язано з використанням протоколу SegWit. З іншого, монета не дуже популярна за межами Японії, і мережу в принципі не схильна до високих навантажень.
  • Через кілька років після старту розробники інтегрували в блокчейн Monacoin ще й протокол Lightning Network. В результаті пропускна здатність і масштабованість мережі зросли в кілька разів.

Технічні характеристики монети оцінили на батьківщині. Багато офлайн-магазинів, ресторанів і веб-сервісів приймають оплату в монакоіні, а самі японці активно закуповують криптовалюту. За статистикою, більше 90% власників MONA – громадяни Японії. Але жителі інших країн теж можуть приєднатися до спільноти Monacoin, яка, до речі, одна з найактивніших в крипто світі.

 

Де дістати і зберігати MONA

Досягнення консенсусу побудоване на використанні Proof of Work. Отже, монету можна майнити. Раніше в мережі використовувався алгоритм Scrypt, і найприбутковіший видобуток вівся на асіках. Але після розкриття 450000-го блоку мережу перевели на алгоритм Lyra2RE, який не підтримує ASIC-Майнінг. Після нововведення добувати монети стало можливо лише за допомогою процесорів і графічних карт.

За словами розробників, вони пішли на такий крок, щоб запобігти централізації і не допустити можливих спекуляцій з боку виробників майнінгового обладнання. Пізніше вони впровадили ще один алгоритм – Dark Gravity Wave. Він регулює складність майнінгу, а точніше, автоматично збільшує її після кожного розкритого блоку.

Ще кілька років тому добувати MONA було порівняно вигідно. Зараз же, в умовах постійно зростаючої складності і високих витрат на електроенергію, звичайний Майнінг став нерентабельним. Єдиний варіант вийти в плюс – зібрати потужну ферму з 6-8 відеокарт.

За словами досвідчених майнерів, краще брати карти NVidia – вони демонструють набагато більшу продуктивність, ніж AMD. Правда, ціна відповідних моделей становить 600-700 доларів. Нескладно підрахувати, що для рентабельного видобутку тільки за обладнання доведеться викласти від 4 до 5 тисяч доларів.

Добувати MONA поодинці взагалі безглуздо. Щоб вийти на нормальний хешрейт, потрібно приєднуватися до майнінг-пулів. Ось кілька популярних майданчиків:

  • supernova;
  • aikapool.com;
  • me / monacoin;
  • org / pool / mona;
  • miningpoolhub.com.

Час розкриття одного блоку становить 1,5 хвилини, винагорода – 25 монет. Але зверніть увагу, що в деяких пулах діє незвичайна схема розподілу нагороди. Більшу її частину отримує майнер, потужності якого були задіяні в останніх обчисленнях при знаходженні блоку.

Цікавий факт: розробники заявили, що не робили премайну і не відкладали для себе жодної монети. Вони добувають їх нарівні з іншими користувачами. Хоча, більшість членів спільноти Monacoin воліють монети не майнити, а купувати.

Криптовалюта слабо представлена ​​на біржах. Майже 70% торгових операцій припадає на японський майданчик Bitbank (в парі з ієною). У списку відомих бірж, які взяли MONA, фігурують лише Bittrex і Upbit (по 12% торгів, в парі з BTC).

Із зберіганням монет проблем немає. На офіційному сайті проекту представлений повноцінний десктопний криптогаманець. Як з ним працювати:

  1. Вибрати потрібну версію (для Windows, Linux або MacOS).
  2. Завантажити архів.
  3. Запустити утиліту “monacoin-qt”.
  4. Почекати, поки синхронізується блокчейн (близько 2 годин).
  5. Відкрити автоматично створений файл, виставити налаштування. Бажано відразу зробити резервну копію гаманця і додатково його зашифрувати.

Єдиний нюанс – десктопний гаманець «важить» 2ГБ. Якщо вам не підходить такий варіант, краще скачати легкий клієнт Electrum Mona. Або додаток для смартфона (є версії для iOS і Android).

Чи варто інвестувати в криптовалюту Monacoin

Незважаючи на очевидні переваги (технологічність, децентралізацію і практичність), у монакоіна є ряд недоліків, які помітно знижують його позиції на ринку.

  • Інкогніто розробників.
  • Відсутність дорожньої карти і новин про проект в світових ЗМІ.
  • Складний і невигідний майнінг.
  • Орієнтованість виключно на внутрішній ринок.
  • Надмірна волатильність, пов’язана з подіями в японському суспільстві.

Трейдери можуть використовувати останній пункт, отримуючи прибуток на короткочасних стрибках курсу. Але в той же час MONA є абсолютно непрогнозований актив, який багато інвесторів просто не ризикують додавати в криптопортфель.

Єдина оптимальна стратегія – тримати невелику кількість монет на довгий строк і оперативно продавати її під час стрибків курсу. Розраховувати на різке зростання котирувань в найближчі кілька років точно не варто. Монакоін залишається суто японською криптовалютою, яка користується популярністю на батьківщині, але не знайшла (та й не шукає поки що) широкого застосування за її межами.

Close