Майнінг криптовалют: що це таке?

Популярне сьогодні слово “Майнінг” народилося від англійського mining – видобуток цінних ресурсів. В даному випадку мова піде про Майнінг біткоінів (ВТС) та інших криптовалют.

Це процес видобутку електронної готівки за допомогою потужностей комп’ютерів, об’єднаних в єдину мережу, або з використанням спеціального обладнання.

Машини займаються обчисленням складних математичних задач, таким чином, карбуючи монети біткоіна і інших криптовалют, відправляючи їх на гаманець (рахунок) Майнера. Цей гаманець можна зберігати “холодним” способом, тобто у власному ПК, або ж довіритися біржі і тримати його там віртуально.

Оскільки це єдина можливість добувати більшість видів цифрових монет, Майнери дуже важливі. Вони також гарантують, що система буде злагоджено функціонувати, продовжуючи зберігати безпеку грошових потоків і її інші важливі відмінні риси – децентралізацію і конфіденційність. Завдяки відкритому коду біткоіна стало можливим створювати на його основі нові види криптовалют зі схожим принципом роботи. Але їх цінність залежить від інтересу до них, і може коливатися самим непередбачуваним чином.

Майнинг криптовалюты: что это такое?

Як розвивався Майнінг?

Коли біткоін з’явився, а було це в 2009 році, в його код одразу була вписана максимальна емісія – не більше 21 млн. монет. У перший час існування біткоіну майнінг був настільки доступним, що займатися ним міг кожен на особистому ПК, використовуючи наявну в ньому потужність процесора. Але з плином часу процес ускладнювався, вимагаючи більше ресурсів на більш складних машинах. Ситуацію можна розглядати як сприятливу, оскільки ринок не перенасичується криптовалютою, а операції стають безпечнішими. Якщо все і далі піде без збоїв, остання монета ВТС буде здобута до середини XXII століття.

Приблизно півтора роки після старту видобування bitcoin стало потребувати більш просунутих відеокарт, що запускаються в режимах SLI або Crossfire, що дозволяло повернути вкладення протягом декількох тижнів. Однак потреби в додаткових потужностях продовжували зростати, і в 2012 р навіть самі суперсучасні процесори CPU вже не приносили відчутного доходу. Так з’явилася Майнінг ферми – об’єднана між собою техніка з суперсучасними відеокартами, а ще спеціально розроблене ASIC-обладнання для Майнінгу криптовалют.

Как развивался майнинг?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close