Опис Litecoin

Litecoin або лайткоін – популярна криптовалюта, один з перших форків біткоіна. Платформа була створена в 2011-му році. Скорочене (біржове) позначення – LTC. У крипто-спільноті часто називається Лайтом.

Творці LTC позиціонують монету як криптовалютное срібло. Перші роки після свого запуску лайткоін стабільно утримував місце в топ-3 за ринковою капіталізацією. З появою ETH і Ripple, «позиція» в трійці була втрачена, хоча в топ-10 криптовалюта входить стабільно. Лайт торгується на всіх найбільших онлайн біржах.

Статус форка Bitcoin впливає на курс лайткойн. Однак зв’язок між обома криптовалютами стає з кожним роком менше. У LTC є своя команда розробників, головною дійовою особою якої виступає Чарлі Лі.

Історія

Коли в 2011-му році колишній співробітник компанії Google Чарлі Лі створював Litecoin, його мета була проста – покращення Bitcoin. Лайт став другим Форком BTC (після Namecoin) і швидко увірвався в топ капіталізації. Ціна монети під час першого «криптовалютного буму» восени-взимку 2013 досягла 50 доларів. Подальший відкат був дуже серйозним – вже до початку 2015-го курс до долара впав до 1,33 $ за 1 LTC. Повернути свою пікову вартість 2013 лайт зумів 2017-го під час другого «криптовалютного буму».

Ця криптовалюта відрізняється високою швидкістю транзакцій в blockchain і мінімальною операційною комісією. Відмінність Litecoin від Bitcoin полягає у використовуваному скрипті. Якщо в Bitcoin це SHA-256, то в LTC – Scrypt. Ця технічна деталь важлива скоріше для майнерів. Scrypt складніший алгоритм. У ньому SHA-256 виконує функцію підпрограми. Ефективність майнінгу залежить від RAM (оперативна пам’ять), а не від продуктивної потужності як у BTC.

Блоки в Litecoin генерується швидше. На 1 блок йде 2,5 хвилини. У мережі BTC часові витрати в 4 рази більше – 10 хвилин. LTC краще і швидше обробляє велику кількість транзакцій в тому числі  через те, що для її «верифікації» в блокчейні досить двох підтверджень користувачів. З прийняттям Segwit має вирішитися питання в масштабуванні мережі.

Емісія у Litecoin вище – всього майнери можуть добути 84 000 000 LTC. Очікується, що до 2020-го року буде видобуто 3/4 всіх монет.

У перспективі лайткоін повинен стати чимось на кшталт криптовалютних копійок. Якщо Bitcoin добре підходить для великих транзакцій або як накопичувальний актив, то LTC придатний для дрібних транзакцій: щоденні покупки, проїзд в громадському транспорті і так далі. Таке майбутнє лайтокоіна бачить його творець Чарлі Лі. У 2017-му році він покинув проект Coinbase і зосередиться на розвитку своєї криптовалюти. Після цього вартість лайта досягла історичного максимуму.

Переваги

Litecoin все активніше розвиває власну мережу і вводить інновації. Це дозволило криптовалюті «відмитися» від статусу бідного молодшого брата біткоіна. Поки навколо BTC розганяються хайп-хвилі, в LTC тихо вводять інновації на кшталт Segwit або атомної транзакції. До основних переваг криптовалюти відносять:

  • Менша волатильність.  Курс лайткоіна не так сильно коливається в порівнянні з BTC. Велика ринкова капіталізація і не такий широкий інтерес ЗМІ і публіки, дозволяє Лайту поводитися стабільно. Крім 2013-2014 рр, історія курсу LTC розвивається плавно. Жорсткої прив’язки до ціни біткоіна також немає. Це робить кріптовалютне «срібло» хорошим біржовим активом або навіть інструментом інвестування.
  • Публічний лідер. Якщо за BTC стоїть міфічний анонім Сатоши Накамото і невідома публіці група розробників, то лідером лайткоіна виступає Чарлі Лі. Він першим повідомляє аудиторії про нововведення та зміни і активно бере участь в житті спільноти LTC. Як показує практика ETH і Віталіка Бутеріна, наявність подібного лідера відіграє важливу роль для криптовалюти.
  • Швидкість транзакцій. Ми про це говорили вище. Всього 2,5 хвилини йде на створення нового блоку в мережі LTC і для транзакцій треба всього два підтвердження. Це дозволяє проводити багато транзакцій одночасно і визначає потенціал LTC як платіжного інструменту.
  • Рівень захисту. Через високу швидкість транзакцій ймовірність проведення дублюючих атак в мережі зменшується. А в офіційному гаманці LTC кожна операція проводиться з введенням пароля.

Скільки може коштувати лайткоін в майбутньому? Багато. LTC всю свою історію знаходиться в тіні BTC, однак через особливості мережі (швидкі транзакції, велика емісія), лайткоін краще пристосовується до інновацій. В цьому криється його потенціал. І курсової графік на роки вперед може нагадувати експоненту.

Ціна LTC з найменшого значення криптозими 23 $ виросла до 135 $ за 4 місяці і зараз торгується біля 100 $.

LTC можна купити:

Close