Кращі криптовалюти для майнінгу: як вибрати і що врахувати сьогодні

Незважаючи на те, що золота епоха майнінгу вже пройшла, багато хто все ще планує добувати криптовалюту самостійно. Дехто вважає, що заробити на майнінгу ще можна. Більшіть запевняє, що починати вже пізно. Але якщо вибрати кращі криптовалюти для майнінгу і не чекати, що гроші потечуть рікою вже завтра, цілком реально отримати прибуток в довгостроковій перспективі!

 

Кращі криптовалюти для майнінгу: трейдинг-показники для вибору

Вважається, що майнінг і трейдинг – протилежні полюси криптосвіту. Трейдери купують потрібні монети, а майнери самостійно їх видобувають. Однак при первинному виборі криптовалюти для майнінгу враховуються саме показники трейдингу на ринку. Тобто ті ж самі, якими користуються трейдери, вибираючи монети для інвестицій:

  • Вартість. Багато хто впевнений, що чим вище вартість монети, тим вигідніше в неї вкладатися. Але не все так просто. Важливо враховувати ще й загальну динаміку курсу. Купувати на довгий строк або майнити найкраще монети з тенденцією і потенціалом до поступового зростання вартості. Тому майнерам, як і трейдерам, потрібно вміти користуватися інструментами ринкової аналітики (проставляти тренди, визначати цінові екстремуми, виявляти пампи і так далі).
  • Капіталізація. Розраховується як добуток загальної кількості випущених монет на їх ринкову вартість. Висока капіталізація свідчить про те, що криптовалюта вже закріпилася на ринку і навряд чи обвалиться найближчим часом. Отже, є сенс її купувати або майнити.
  • Ліквідність. Ця характеристика показує, наскільки швидко можна продати монети за ринковою ціною. Як для трейдингу, так і для майнінгу потрібно обирати криптовалюту з високою ліквідністю. Тобто ті, які користуються великим попитом, а значить, в разі чого їх можна швидко і вигідно обміняти на інші активи.
  • Волатильність. Цей показник відповідає за амплітуду змін ціни активу. Монети з високою волатильністю демонструють різкі стрибки курсу, їх ціна може вирости на кілька сотень відсотків всього за добу. При низькій волатильності ціна активу не показує різких змін. Для швидкого заробітку на біржових операціях підходять криптовалюти з високою волатильністю. Але для довгострокового заробітку на майнінг краще обирати монети з більш спокійною ціновою динамікою.
  • Популяризація. Характеризує широту застосування криптовалюти. Чим вище цей показник, тим більше шансів на зростання криптовалюти, а значить, і більше причин її майнити. Про високу популяризацію свідчить висока капіталізація і ліквідність, а також популярність і підтримка монети звичайними користувачами, інвесторами і фахівцями.
  • Перспективи. Дуже важливий фактор, що показує, чи має криптовалюта шанси на довгостроковий успіх. Експерти відзначають, що багато монет втрачають свої позиції через те, що розробники приділяють недостатньо уваги перспективам розвитку проекту. І радять вибирати для майнінгу криптовалюту з грамотно складеною дорожньою картою (розписаним планом розвитку на найближчі кілька років).

Кращі криптовалюти: майнінгові показники для вибору

Що стосується суто майнінгових показників для вибору монет, то вирішальне значення має складність їх видобутку.

Про цю характеристику я вже згадував у попередніх статтях. Згадаємо головне. У кожній криптовалюті закладено певний час на розкриття блоку. Якщо майнер відкриває його швидше, система автоматично переналаштується таким чином, щоб наступний блок розкрити було складніше. І навпаки.

Сьогодні практично усі топові монети демонструють зростання складності майнінгу. Тобто, щоб розкривати блоки і отримувати нагороду, майнерам доводиться постійно нарощувати обчислювальну потужність (хешрейт).

Аналітики пов’язують цю тенденцію з тим, що до майнінгу підключається все більше користувачів. А збільшення числа майнерів призводить до прискорення розкриття блоків і, відповідно, зростання складності майнінгу.

Крім того, чим більше майнерів зайнято в розкритті блоку, тим менша нагорода кожного окремого майнера. Адже винагорода ділиться на всіх учасників. Щоб збільшити прибуток, потрібно знову-таки нарощувати потужність.

Це головна причина того, чому фахівці не радять новачкам братися за майнінг топових криптовалют. Не маючи високопродуктивного обладнання, неможливо конкурувати з потужними пулами для майнінгу і тим більше компаніями, що займаються майнінгом у виробничих масштабах.

Отже сьогодні немає сенсу майнити найпопулярніші криптовалюти (зокрема, Bitcoin, Ethereum і Litecoin). Поріг для входження надто високий.

Залишаються тільки менш популярні альткоіни. Але і тут важливо зробити правильний вибір.

Типові помилки при виборі монет

Багато початківців швидко йдуть в мінус тільки через те, що не приділили достатньої уваги ринковим показниками криптовалют. Найбільш очевидна помилка – вибрати монету, у якій низька і ціна, і ринкова капіталізація.

Найчастіше новачки попадаються на тому, що обирають монети з надмірно високою волатильністю.
Не можна забувати, що висока волатильність свідчить не тільки про можливості для швидкого заробітку, а й про високі ризики. Для трейдера це не так критично. Якщо він встигне швидко продати актив, що різко подорожчав, то залишиться у виграші.

Але майнер, який вклав гроші в обладнання і постійно сплачує рахунки за електрику, може піти в мінус, якщо обрана криптовалюта раптом різко втратить в ціні.

Інша поширена помилка – закупити обладнання для Майнінг популярного альткоіна, не звернувши уваги на алгоритм хешування.

Наприклад, для рентабельного видобутку монет з алгоритмом SHA-256 потрібні дорогі Асіки. Алгоритм Scrypt підходить для майнінгу на графічних картах і процесорах, але пред’являє досить високі вимоги до потужності обладнання. А ось X11 дозволяє майнити монети навіть на не потужному процесорі.

Тобто, для видобутку монет з різними алгоритмами потрібно різне устаткування. Більш того, багато асіків заточені лише під видобуток конкретних монет. Тому фахівці радять новачкам обирати монети з найбільш «ощадними» алгоритмами хешування (X11, Equihash, Cryptonight і інші), для видобутку яких буде достатньо хорошої відеокарти.

Сама фатальна помилка – витратитися на обладнання для видобутку малоперспективної криптовалюти, яка не виправдає покладених на неї очікувань.
Для більшої надійності рекомендують використовувати спеціальні сервіси для підрахунку рентабельності майнінгу. Наприклад, WhatToMine або ProfitMine.

Це безкоштовні онлайн-калькулятори, за допомогою яких можна швидко підрахувати прибутковість від видобутку тієї чи іншої монети. Вони збирають найважливішу інформацію для майнера: ринкові показники криптовалюти, складність майнінгу, витрати на видобуток монет (плата за електрику, обслуговування устаткування і так далі).

Тобто, вони аналізують обрану криптовалюту за основними критеріями, описаним в цій статті.

Close