Huobi – топова біржа, яка займає лідируючі позиції за обсягами торгівлі. У минулому році вона випустила власну криптовалюту Huobi Token, що викликала підвищений інтерес серед трейдерів. Але чи зможуть заробити на ній звичайні інвестори? Давайте розбиратися!

Чим Huobi Token відрізняється від інших криптовалют

По-перше, це внутрішній токен торгового майданчика. Його не можна використовувати для зовнішніх транзакцій, оплати онлайн-покупок і т.д.
По-друге, він створювався з конкретною метою – вирішити поточні проблеми біржі.
Huobi – китайська майданчик, який довгий час працював на місцевий ринок. А в кінці 2017 року країна всерйоз взялася за державне регулювання криптоіндустріі. Спочатку заборонила ICO, потім ввела ряд обмежень на діяльність торгівельних майданчиків, які працюють з цифровими активами. Huobi теж потрапила під роздачу. Головний офіс компанії довелося перенести з Пекіна в Сінгапур, сама біржа втратила більшу частину клієнтів.

Після переїзду проект перейменували на Huobi Pro (пізніше – Huobi Global). Оновлений ​​майданчик мав стати сполучною ланкою між трейдерами з Азії (Японії, Сінгапуру, Південної Кореї) і США. Але обсяги торгів стрімко падали, і керівництво біржі на чолі з Леоном Лі вирішило випустити власну криптовалюту – Huobi Token (HT).

Вона повинна: ​​

 • підвищити лояльність існуючих користувачів,
 • залучити нових трейдерів,
 • допомогти майданчику повернути втрачені позиції.

Що отримують власники HT?

 • Користувачі платять меншу біржову комісію, якщо розраховуються внутрішніми токенами.
 • Зручний інструмент для трейдингу. На Huobi представлено 30+ торгових пар з HT, що робить Huobi Token найпрактичнішою внутрішньобіржовою криптовалютою.
 • Захист вкладень. Кожен квартал розробники викуповують 20% монет, що знаходяться на ринку і передають їх до Фонду захисту інвесторів. Ці кошти можуть бути використані для компенсації втрат користувачів і захищають активи від інфляції.
 • Програму лояльності. Тримачі HT одними з перших можуть купити недавно додані на біржу альткоіни. І навіть отримати деяку кількість монет безкоштовно.
 • Право голосу. Власники токенів голосують за додавання нових альткоінов в лістинг і впливають на прийняття організаційних рішень.
 • Важливий момент: токени HT не нараховуються автоматично, за всі переваги потрібно платити. Сума внеску визначає знижку при оплаті комісій, розмір нарахування нових монет і «вагу» голосу при голосуванні. Внесок сплачується щомісяця і залежить від обраного рівня. Наприклад, на першому рівні ви платите 120 HT і отримуєте 10% знижки, на п’ятому – віддаєте 12000 HT, зате комісія знижується вдвічі.

З огляду на проблеми з державними регуляторами, керівництво компанії відмовилося від проведення ICO на користь IEO. 23 січня 2018 року стартувала VIP-програма розподілу токенів – будь-який бажаючий міг купити преміальний пакет послуг. Мінімальний пакет включав 100 HT.

60% виставлених на продаж пакетів розлетілися за 2 тижні. Трейдери оцінили зручність нового інструменту і почали масово закуповувати HT, щоб економити на біржових комісіях. Довгий час саме трейдери становили основну аудиторію проекту. Пізніше до них приєдналися інвестори.

Криптовалюта Huobi Token: як дістати і де зберігати HT

Майнити монети неможливо. Розробники запустили проект на блокчейні Ethereum і самі згенерували 500 мільйонів HT. 60% пустили на роздачу, 40% залишили в фонді розвитку. Зараз в обігу перебуває 50 мільйонів монет, єдиний спосіб їх отримати – купити на біржі.

Нескладно здогадатися, що левова частка торгів (більше 50%) ведеться на Huobi Global. На ній же представлено максимальну кількість торгових пар. Ще 47% торгівельних операцій припадає на три азіатські майданчики: BKEX (20%, в парах з USDT і ETH), DragonEX (14%, USDT), CHAOEX (13%, USDT).

Де зберігати

 • в акаунті на біржі Huobi;
 • в будь-якому гаманці з підтримкою ERC-20 (Jazz, Exodus, MyEtherWallet, Ledger, Trezor);
 • в офіційному гаманці Huobi Wallet (доступні версії для iOS і Android).

Перші два варіанти – не найкращі. Фахівці не радять використовувати біржовий аккаунт Huobi для довготривалого холдингу. Ситуація з державними регуляторами досі нестабільна, і ризик заморозки рахунків все ще актуальний.

Сторонні гаманці не беруть участі в програмі лояльності. Зниження комісій і інші привілеї доступні в одному випадку – якщо ви використовуєте офіційні додатки. Хороша новина – в них захована додаткова вигода.

Huobi Wallet – мультивалютний гаманець, який підтримує більше 1000 цифрових активів. У ньому можна не тільки зберігати монети, але і відстежувати їх ринкову динаміку – усі графіки автоматично виводяться на екран. Тому Huobi Wallet – ідеальне рішення для створення портфелю з високою диверсифікацією.

Ще одне застосування гаманця – стейкінг на основі PoS. Якщо обрана криптовалюта передбачає заставу токенів з подальшою виплатою дивідендів, її можна закласти через Huobi Wallet.

Як це зробити?

 1. Завантажити мобільний додаток.
 2. Створити сторінку для кожного альткоіна, який збираєтеся в ньому тримати (якщо плануєте працювати з ATOM, шукаєте відповідну кнопку і тиснете «Додати» і т.д.).
 3. Відкрити сторінку активу, який хочете передати під заставу.
 4. Натиснути кнопку «Отримати дохід».
 5. Ввести адресу делегата і суму переказу, підтвердити передачу.
 6. Чекати комісійних нарахувань (терміни і виплати залежать від умов стейкінга конкретного альткоіна).

Очевидно, Huobi Wallet – зручний інструмент не тільки для трейдерів, але і для інвесторів. Але як йдуть справи у самій криптовалюта? Чи достатньо вона волатильна, що заробляти на коливаннях курсу?

Чи варто інвестувати в Huobi Token?

Щоб об’єктивно відповісти на це питання і вибрати ефективну стратегію інвестування, потрібно розуміти кілька моментів.

 • Основне завдання токена – зміцнити позиції материнської біржі. Розробники не прагнули створити монету з шаленою волатильністю, унікальною технологією або невичерпним запасом зростання. Навпаки, їм потрібен стабільний внутрішній актив, яким буде зручно користуватися. А він за визначенням не може мати високу волатильність.
 • На різкі стрибки курсу розраховувати не доводиться. За прогнозами, до кінця року ціна навряд чи підніметься вище $ 5. У 2020-му можливе зростання до $ 6.
 • Альткоін підходить для короткострокових вкладень. Кожен квартал компанія викуповує 20% випущених токенов, піднімаючи тим самим вартість решти. Цими «вікнами» можна скористатися, щоб вигідно продати наявні активи.
 • Довгострокове інвестування має сенс тільки для зареєстрованих користувачів Huobi, які придбали VIP-пакет. Вони зможуть використовувати активи для зниження комісійних витрат і накопичення внутрішніх бонусів.
 • На зміну котирувань впливають не звичні чинники на зразок лістингу на відомих ресурсах або виконання Road Map. Основний фактор зростання HT – розвиток біржі Huobi. Поки майданчик зберігає топовий статус, його токен має інвестиційний інтерес.
Close