Халвінг біткоіна в 2020 році: Що потрібно знати?

Третій за рахунком «халвінг» в історії біткоін відбудеться в 2020 році, і будь-який інвестор, який хотів би купити цей актив або вже зробив це за останні кілька тижнів, повинен розуміти, що на даний момент після криптозими відбувається активне зростання головної криптовалюти, яке, ймовірно, триватиме і в наступному році.

Що таке халвінг біткоіна?

Халвінг біткоіна – це зменшення наполовину винагороди майнерам цієї монети, які знаходять в блокчейні біткоіна (його мережі) нові блоки. У блоки записується інформація про будь-які без винятку (великі чи найменші) транзакції біткоіна. Щоразу, коли відбувається транзакція біткоіна, вона записується в черговому блоці, знайденому майнерами, як в журналі (реєстрі). Однак блок можна відшукати лише, вирішивши спеціальні задачі за допомогою майнера / безлічі майнерів. У блоки записуються ті транзакції, правильність яких перевірена майнером, і лише після заповнення блоку транзакціями майнер отримує винагороду – «новонароджену» монету під назвою «біткоін». По суті, це випуск (емісія) біткоіна. Однак конкуренція серед таких обчислювальних ферм і цілих фабрик в світі просто величезна!

Який ефект від халвінгу?

Скорочення винагороди (емісії) вдвічі (халвінг) впливає на кількість майнерів, які отримують біткоіни за майнінг блоків біткоіна, що історично позитивно впливало на ціну головної криптовалюти в довгостроковій перспективі. Біткоін влаштований так, що зрештою може бути видобуто лише 21 млн. монет. Халвінг передбачений для того, щоб запобігти інфляції монети. На відміну від центральних банків, які можуть друкувати готівку на свій розсуд, кількість біткоіна обмежена. Таким чином криптовалюта стає більш дефіцитною і цінною, і навіть стає більше схожою на золото, ніж на «вільно друковану» національну фіатну валюту.

Майнінг біткоіна нагадує такий собі фінальний ривок, коли лише 1 людина, яка потрапить на фініш (заповнить блок), отримає біткоіни. Раніше винагорода за блок становило 50 біткоінів, і ці монети тоді коштували «центи». Однак два попередніх халвінга вже двічі знизили винагороду, і тепер воно становить 12,5 біткоінів за блок. У 2020 році винагорода знизиться до 6,25 біткоіни (тепер близько $ 60 000). Халвінг позначається на майнерах, так як деякі з них приходять до висновку, що витрати на майнінг – електроенергію та обчислювальну потужність – не варті вже зменшеної винагороди, в той час як інші ще будуть тримаються за свої пристрої для майнінгу, з огляду на те, що попит зростає в міру того, як запас монет в світі вже наближаються до їх кінцевої кількості (до 21 млн.).

Кожен халвінг є нагадуванням про те, що запаси закінчуються, хоча останній біткоіни повинен з’явитися на світ приблизно в 2140 році. І кожен халвінг таким чином обмежує кількість створюваних нових біткоінів, роблячи більш цінними існуючі монети.

Як халвінг впливає на ціну біткоіни?

Халвінг, як правило, збільшує ціни на біткоіни в довгостроковій перспективі. До попереднього халвінга біткоіна в 2016 році спостерігалось повільне, але неухильне зростання ціни протягом приблизно року.

Коли відбудеться наступний халвінг біткоіна?

За даними bitcoinblockhalf.com, найближчий халвінг біткоіни відбудеться 21 травня 2020 роки (через 290 днів).

Після двох попередніх халвінгов ралі біткоіна відбувалися приблизно через рік. Після першого халвінга в 2012 році біткоіни досяг рекордного максимуму в $ 1000 до листопада 2013 року. Після того, коли в 2016 році також стався халвінг, біткоін знову злетів і досяг свого рекордного максимуму в $ 20089 – 18 грудня 2017 року, після чого відбулося зниження його ціни. Однак з лютого 2019 року біткоін почав повільно зростати, так само, як і кількість його транзакцій.

Біткоін пройшов довгий шлях з 2009 року, коли фінський розробник Марті Малмо, який працював над біткоіном, продав 5050 монет всього за $ 5,02 – тобто тоді біткоін коштував всього $ 0,0009, навіть менше десятої частки цента.

Нарешті, слід зазначити, що збільшення ціни може мати сенс тільки завдяки попиту і пропозиції. Обмеження запасів біткоіна до 21 млн. монет робить їх більш рідкісними і ціннішими. Такий дефіцит в поєднанні зі зростанням обізнаності людей про біткоін і криптовалюти за останні роки означає, що попит і ціна, ймовірно, будуть неминуче зростати.

Так що, якщо ви хочете купити біткоін, то зараз саме час зробити це, тому що їх ціна буде повільно рости перед халвінгом 2020 року. І, будь ласка, не витрачайте свої біткоіни на піцу.

Close