Де і як зберігати криптовалюту

Офіційний сервіс по вибору гаманця за лінком, а далі розглянемо основні види гаманців.

1. Онлайн-сервіси та біржі

Вони приваблюють простотою роботи. Після простої реєстрації без проблем можна відкривати гаманці, не думаючи про їхній обсяг і безпеку, адже сервіс бере ці функції на себе. Вам залишається тільки виконувати транзакції. Мінус полягає у ненадійній безпеці.

Ніхто не може гарантувати, що сайт не зламають і ваші біткойн накопичення не стануть надбанням хакерів. Для таких випадків в угоді і передбачений пункт про те, що адміністрація не відповідає за збереження ваших фінансів. З цього робіть висновки щодо рахунків, відкритих у посередників, краще не тримати великі суми ВТС на біржах і сервісах.

2. Особистий комп’ютер

На особистий комп’ютер легко завантажити гаманець для криптовалют.

Плюс: якщо мережа добре захищена і ви впевнені, що її не зламають, це гарна ідея для зберігання bitcoin. Ви самі собі господар, контролюєте ситуацію і не переживаєте, що хтось керуватиме вашим гаманцем. Слабке місце полягає у значному розмірі гаманця, причому база даних повинна постійно оновлюватися за допомогою Інтернету, і на сьогоднішній момент вона перевищує 122 Гб.

3. Мобільні додатки

Щось середнє між власним комп’ютером та онлайн сервісом, адже дані зберігаються в мережі на ресурсах розробника, а ви керуєте ними з додатка. З переваг треба згадати зручність, швидкість користування.

Мінуси: телефон може пошкодитись, його можна викрасти, а додаток зламати хакери.

4. На папері

Папір – теж варіант для забезпечення надійності збереження біткоінів. Паперовий гаманець можна створити і роздрукувати, скориставшись послугами спеціальних сервісів, наприклад, bitaddress.org. До переваг відноситься більш високий ступінь безпеки. Якщо онлайн до вас можуть вдертися, то на папері він повністю недоступний зловмисникам.

Недоліки – повільність процедури по транзакціям, адже в першу чергу треба перенести в комп’ютер дані з паперового носія. Папір легко втратити, він може знищитись і ви назавжди втратите свої заощадеження.

5. Холодний гаманець

Найбільш захищеним зараз є апаратний гаманець. Наприклад Ledger Nano. Який можна купити в межах 30-60$ США. Мені вдалось знайти всього за 30 $ замовивши перевізником з США. Також ви можете придбати Ledger у місцевого дилера.

Ledger Nano S на Амазон

Результат пошуку зображень за запитом "ledger nano s"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close