Dash – це пірінгова платіжна система з однойменною розрахунковою одиницею, що з’явилася під назвою XCoin як форк протоколу біткоін в січні 2014 року. До березня 2015 року було також відома як Darkcoin.

Відмінною особливістю Dash є не тільки анонімізація транзакцій, а й використання мастернод, які порівну поділяють з майнерами винагороду за обслуговування мережі. Власник мастерноди повинен внести заставу в 1000 DASH, щоб у нього не виникало мотивації завдати шкоди мережі.

Результат пошуку зображень за запитом "dash cryptocurrency"

Для забезпечення приватності транзакцій в мережі Dash задіяний механізм перемішування «PrivateSend» на базі технології CoinJoin [читай «Топ-8 новітніх технологій для захисту анонімності в мережі біткоіни«]. Перемішування монет здійснюють випадкові мастерноди в ході певного числа раундів [рекомендовано – 4], приховуючи зв’язок між відправником і отримувачем.

Користувачам Dash також доступний механізм «InstantSend» для здійснення миттєвих платежів з більш високою комісією. Входи транзакції із застосуванням «InstantSend» оцінює кворум з 10 мастернод, які вирішують, прийняти або відхилити переказ.

У мережі Dash задіяний алгоритм консенсусу Proof-Of-Work на базі алгоритму хешування X11 і спеціального алгоритму обчислення складності Dark Gravity Wave, заснованого на законі Мура.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close