Якщо ви стежите за рейтингом криптовалют, то напевно помітили дві схожих назви – Crypto.com і Crypto.com Chain. У них різні ціни і різна капіталізація, але одні і ті ж розробники. Навіщо вони створили відразу два проекти? Чи варто в них інвестувати? Чи можна заробити на криптовалюті Crypto.com Chain (адже саме вона за 5 місяців зросла на 500% і прорвалася в ТОП-30 ринкової капіталізацієї)?

Криптовалюта + VISA = CRO

У 2016 році група гонконгських фахівців заснувала компанію Monaco, яка через два роки випустила платіжну карту для цифрових валют – Monaco Visa Card. Для конвертації активів (зокрема, BTC і ETH) і оплати комісій була створена криптовалюта MCO. Пізніше розробники змінили домен на “crypto.com” і таку ж назву дали альткоіну.

Але зрозуміло, що поточний формат не дозволив досягти головної мети – зробити криптовалюту масовим і зручним платіжним засобом. На створення однієї тільки карти пішло кілька років, а розвиток проекту гальмувався через небажання фінансових організацій працювати з цифровими валютами.

У 2018-му керівництво стартапу анонсувало запуск платформи Crypto.com Chain, яка:

 • буде максимально простою у використанні,
 • допоможе іншим компаніям інтегрувати свої токени в сектор реальної економіки,
 • отримає ліцензії державних регуляторів.

Технологія ще допрацьовується, але ключові моменти вже відомі.

 1. Проста платіжна система. Для відправлення та отримання переказу потрібно буде відсканувати QR-код в установленому гаманці. Його можна пов’язати з банківською картою Visa.
 2. Великий вибір активів. На даний момент мова йде про 7 фіатних і 32 цифрових валют. Згодом список буде розширюватися.
 3. Безпрецедентний захист покупців. Для підвищення безпеки торговельних операцій буде використана спеціальна програма Buyer Protection Program. Для верифікації угод впровадять алгоритм Proof of Goods & Services Delivered.
 4. Висока пропускна здатність. Мета – 50 тисяч транзакцій в секунду.
 5. Інтернет-магазини зможуть використовувати платформу для отримання оплати за товар. Або навіть створювати торгові майданчики всередині системи, запускаючи власні вузли в вихідному блокчейні. Покупці ж отримають можливість оплачувати покупки, використовуючи картку і мобільний додаток.

Усередині мережі функціонує однойменна криптовалюта. Точніше, системний токен CRO. Він потрібен для оплати транзакційних комісій, конвертації активів і створення нових вузлів. Саме він представляє альткоін на біржах і може стати інструментом заробітку для інвесторів.

Криптовалюта Crypto.com Chain: де дістати і зберігати CRO

Розробники відмовилися від ICO і самі генерують нові монети. Сумарна емісія складає 100 мільярдів CRO, які будуть розподілені наступним чином:

30% – роздачі та інші ініціативи;
20% – гранти на нові розробки;
20% – технічне обслуговування платформи;
20% – резервний фонд;
10% – еірдропи для власників MCO.

Зараз на ринку знаходиться 4 мільярди токенів. Як же їх отримати, якщо Майнінг не передбачений? Є три способи.

Спосіб 1. Брати участь в еідропах

Якщо ви холдер MCO, є шанс отримати безкоштовні монети. Еірдропи стартували в грудні 2018 го, проводяться щомісяця і триватимуть до 2023 року. Щоб не пропустити чергову роздачу, радимо підписатися на офіційні канали проекту в Twitter і Reddit. Правда, є три аспекти:

 • щороку кількість безкоштовних токенів буде зменшуватися (зараз це 10% від сумарної емісії, через 5 років буде 2%);
 • сума нарахувань залежить від величини пасивних активів в MCO (чим більше руху було на рахунку, тим менше монет отримаєте);
 • отримані коіни автоматично блокуються в гаманці на рік.

Спосіб 2. Покласти гроші під відсотки

Схема нагадує класичний PoS-Майнінг. Ви отримуєте винагороду за те, що тримаєте кошти на рахунку. Але для цього повинні створити нову ноду і підтримувати тим самим працездатність платформи. Що конкретно потрібно зробити?

 1. запустити ноду через сервіс Allnodes.com (на сайті є докладна інструкція);
 2. покласти на баланс 500 тисяч монет;
 3. нічого не робити з цими грошима;
 4. отримати 12% річних.
 5. для тих, хто не має в своєму розпорядженні подібниї сум, є альтернативний варіант – збирати кошти, працюючи через офіційні мобільні додатки. У них можна торгувати, робити ставки, давати і брати гроші під відсотки, збирати кешбек і отримувати безкоштовні коіни під час роздач.

Спосіб 3. Купувати на торгових майданчиках

Монета добре представлена ​​на біржах. Основні торги ведуться на чотирьох майданчиках: Huobi Global (26% операцій, в парах з USDT і BTC), CoinTiger (22%, BTC), Upbit (18%, BTC), Bittrex (17%, BTC). Порівняно недавно альткоін з’явився в лістингах HitBTC, KuCoin і Bithumb. Поки що частка цих бірж в загальних торгах незначна (1-5%).

З покупкою розібралися, а де зберігати монети?

Токен випущений на базі Ethereum, тому підійде будь-який гаманець з підтримкою ERC-20. Але для доступу до повного функціоналу (включаючи синхронізацію з Visa Card) знадобиться офіційний криптогаманець. Фінальна версія ще не готова, але на сайті проекту представлені програми для iOS і Android (розділ “Wallet”).

Як і чому змінювалася ринкова вартість CRO

Альткоін з’явився на ринку в грудні 2018 року. Уже в перші дні торгів вартість зросла з $ 0,001 до $ 0,03, капіталізація дісталася до 38 мільйонів. Але через невдало обраний час для старту (коли весь ринок переживав спад) динаміка швидко пішла вниз. Протягом декількох місяців курс коливався в діапазоні $ 0,001-0,002. Тільки весною 2019-го ситуація змінилася.

16 березня котирування несподівано виросли: ціна – до 10 центів, капіталізація – до 400 мільйонів. Головний фактор зростання виділити складно, адже їх було відразу чотири:

 • лістинг на індонезійській біржі Indodex (кріптовалютний ринок Індонезії вважається третім за важливістю в світі, після Китаю і Японії);
 • лістинг на Upbit;
 • випуск дебетової картки Visa з підтримкою цифрових валют;
 • анонс кешбек-програми з Airbnb і Expedia.

З того часу відбулося ще два помітних цінових стрибка – 10 квітня (9 центів) і 12 липня (15 центів, історичний максимум). Обидва були пов’язані з лістингом на великих біржах (OKEx і Huobi). Цікаво, що після кожного піку наступала фаза корекції, зрізала котирування на 40-60%.

На даний момент ціна CRO становить $ 0,06, капіталізація – 532 мільйони (№25 у рейтингу CoinMarketCap). Судячи за ринковим графіком, альткоін перебуває в черговий фазі корекції (днями курс ненадовго виріс після лістингу на Bithumb). Досвідчені трейдери припускають, що деякий час ціна буде опускатися, а потім знову піде вгору. Чи означає це, що пора купувати альткоін? Чи варто взагалі в нього інвестувати?

Криптовалюта Crypto.com Chain: оцінка проекту та прогнози

Переваги:

 • Перспективний напрямок. Впровадження криптовалюти в розрахунки між покупцями і продавцями вже стає трендом на ринку.
 • Досвідчена команда. До неї увійшли топові фахівці, що працювали в Western Union, PayPal, AMEX, FINCOVA та інших відомих корпораціях.
 • Імениті партнери. Крім Visa Inc, платформу підтримали компанії Airbnb, Expedia, Netflix і Spotify. Вони приєдналися до кешбек-програми і повертають 2% коштів користувачам, які зробили оплату в CRO.

Недоліки:

 • Відсутність готових продуктів. Найбільше очікувань покладають на нові платіжні карти. Але поки що розробники представили лише White paper.
 • Незручний розподіл токенів. Далеко не всіх інвесторів радує перспектива холдингу MCO, щоб взяти участь в еідропах, і цілий рік чекати обіцяних нарахувань. Що стосується депозитів під відсотки, то вхідний поріг на рівні 500 тисяч CRO ($ 30000 за поточним курсом) відразу відсікає рядових інвесторів.
 • Непрозоре витрачання коштів. Розробники не повідомляють, як витрачають отримані від продажу активів гроші. І не планують проводити аудити для перевірки забезпечення фондових резервів.
 • Висока конкуренція. Об’єднанням цифрової і традиційної економіки займаються багато проектів. Деякі вже представили готові розробки (Ripple, NEM, NEO, Pundi X, Monacoin).
 • Ще один момент, який викликає побоювання у трейдерів, – підозрілі скачки курсу. Наприклад, в березні, коли на ринку був ведмежий тренд, котирування виростали на сотні відсотків всього за кілька днів. У співтоваристві обговорюють ймовірність ринкових спекуляцій, в яких можуть бути замішані як розробники, так і кити. Адже у перших на руках – більше половини активів, а другі можуть собі дозволити скупити велику кількість монет і контролювати мережу, створюючи Ноди.

Як би там не було, більшість прогнозів – позитивні. При сприятливому розкладі до грудня курс виросте до $ 1 (+ 1666%). Найцікавіше почнеться далі. До кінця року буде запущений testnet, ще через рік – mainnet. З огляду на те, що розробники вже заручилися підтримкою великих корпорацій, на платформу хлине величезна кількість нових користувачів (40 мільйонів, якщо вірити розрахунками аналітиків). Для проведення транзакцій вони почнуть скуповувати токени, піднімаючи тим самим їх ринкову вартість. Так що холдинг CRO може стати успішною стратегією інвестування на найближчі кілька років

Close