Коли біткоіни побачив світ в 2009 році, за ним почали з’являтися і інші криптовалюти. Це також привело до лав кріптоінвесторів сотні тисяч людей, і на сьогоднішній день в світі існує більше 50 млн. криптогаманців.
В майбутньому ця кількість буде зростати, так як все більше інвесторів бажають скуштувати шматочок «крипто-пирога». Деякі з них навіть беруть кредити, щоб приєднатися до цього мегахайпу.
Отже, ви розглядаєте можливість інвестування в крипту, а у вас немає необхідних коштів під рукою? Давайте дізнаємося, чи варто брати кредит для того, щоб придбати криптовалюту.
Позичити гроші для покупки криптовалюти
Хоча не можна заперечувати, що інвестиції в криптовалюти вигідні, важливо відзначити, що вони пов’язані з величезними ризиками. Рішення про отримання кредиту для покупки криптовалют має бути зваженим. Ось п’ять питань, які потрібно вивчити, перш ніж приймати таке рішення.
1. Який поточний стан ринку криптовалют?
Це питання на мільйон доларів, яке потрібно розглянути, перш ніж брати кредит на покупку криптовалют. Незважаючи на те, що безліч інвесторів отримують вигоду від криптовалюти щодня, цей прибуток не завжди гарантований.
Перш ніж брати гроші в борг для покупки криптовалют, переконайтеся, що ви добре знаєте поточні ринкові умови. Якщо ви візьмете кредит для покупки криптовалют, а вартість куплених вами монет знизиться, це буде фіаско!
Ви не тільки понесете збитки, а ще будете в боргах по кредиту. При таких умовах ваша кредитоспроможність буде знижена.
Щоб не опинитися в такій ситуації, стежте за тим, що відбувається в світі криптовалют. Якщо поточний ринок зростаючий, то, ймовірно, вам слід взяти кредит, щоб заробити на зростаючих цінах. Якщо це «ведмежачий» ринок, то вам не слід входити в нього.
2. Скільки грошей потрібно зайняти, щоб інвестувати в крипто?
Якщо на крипторинку справи йдуть добре, то наступне питання, який ви повинні розглянути, – це «скільки грошей потрібно взяти в борг?». Відповідь на це питання буде залежати від вашої здатності окупити свої інвестиції. Майте на увазі, що все може виявитися досить непередбачуваним!
Якщо в одну мить все виглядає добре, то в наступну хвилину справи можуть різко піти в прірву. Тому не займайте більше, ніж ви можете дозволити собі втратити. Візьміть такий кредит, який ви так чи інакше зможете виплатити, якщо справи підуть погано.
3. Які є варіанти кредиту?
Після того, як ви визначите бажану суму, ви також повинні розглянути доступні варіанти кредиту.
Персональна позику – це споживчий кредит, який ви можете взяти в банку, кредитній спілці або навіть у онлайн-кредитора. Відсутність застави може означати, що кредитори будуть намагатися оцінювати вашу кредитоспроможність, перш ніж схвалити кредит для вас.
Кредитор може звернутися до вашого кредитного рейтингу, і перевага персональної позики полягає в тому, що вам не потрібно нічого пояснювати кредитору.
Те, як ви збираєтеся використовувати кредит, залежить від вас. Часто буває навіть так, що кредиторів не цікавить ваша кредитна історія, і кредит, швидше за все, буде вам виданий.
Інші варіанти – це можливість отримання грошей в борг від друзів, які вас добре знають і готові виручити – можливо, за будь-які пільгові відсотки, або навіть без них. Також можливо, що у вас є родичі, у яких ви можете позичити кошти на час, і які впевнені в тому, що ви їх повернете.
Однак, перш ніж робити які-небудь кроки щодо отримання грошей і їх інвестування, проявіть належну обачність у всьому, щоб прийняти обгрунтоване рішення.
4. Який період погашення кредиту та нараховані відсотки?
Вибравши варіанти, потрібно дізнатися, який період погашення кредиту та сума відсотків, що справляється за той чи інший кредит. Нараховані відсотки дуже важливі, тому що вони визначають загальну суму, яку ви повинні заплатити в довгостроковій перспективі.
При цьому чим довше період погашення, тим більше ви заплатите. Тому, переконайтеся, що ви врахували ці важливі показники при розгляді кредиторів.
5. Чи є додаткові або приховані платежі?
Процентна ставка за позикою, яку ви розглядаєте, може бути точною, але бувають і «підводні камені», які ви не врахували, і які можуть привести до значних додаткових витрат.
Тому, перш ніж брати гроші в борг для покупки криптовалют, переконайтеся, що ви знаєте про всі пов’язані з цим витрати. Це можуть бути комісії за оформлення, оцінку, ведення кредитної справи і т.д.
Хоча ці платежі не впливають на вашу процентну ставку, вони зазвичай включаються в щомісячні платежі і призводять до того, що загальна сума, яку ви повинні повернути, злетить до небес.
Деякі кредитори навіть стягують штраф за те, що ви вносите платежі по кредиту раніше встановленої дати. Переконайтеся, що ви в курсі всіх витрат, пов’язаних з кредитом. Якщо загальна сума значно перевищує суму кредиту, то вам краще його не брати.
То ж чи варто брати гроші в борг, щоб купити криптовалюту?
Рішення про те, чи варто брати гроші в борг, щоб придбати криптовалют, залежить від вас і вашої конкретної ситуації. Іншими словами, це залежить від того, наскільки ви ризикуєте, оскільки ринок криптовалют неймовірно волатильний.
Проте, зверніть також увагу на те, що незалежно від волатильності цифрових монет, багато інвесторів отримують величезні прибутки від торгівлі ними. Якщо ви правильно розіграєте свої «крипто-карти», то ви можете стати одним з таких інвесторів.