Боти для торгівлі криптовалютою

Опис криптоботів

Після появи криптобірж на них почали з’являтися роботи або, як їх частіше називають, боти для торгівлі криптовалютами. Їх поява була передбачуваною. З ростом біткоіну на кріптобіржах з’явилася велика кількість недосвідчених трейдерів, які не вміли працювати з інструментами аналізу і просто намагалися купувати валюти за низькою ціною і продавати – по вищій.

Не завжди ці спроби були успішними, часу і нервів витрачалося багато, а дії здавалися настільки простими, що стало очевидно: простенька програма-робот цілком з ними впорається, до того ж на фондових ринках аналогічні програми працюють вже давно.

Що таке боти для торгівлі криптовалютою і які вони мають різновиди

У віртуальному світі бот – це програма, налаштована на виконання повторюваних дій. Пишуться вони з метою позбавити людину від механічної, монотонної роботи. Боти для торгівлі криптовалютами нічим особливо не відрізняються: вони налаштовані на механічну торгівлю на біржах по заданих параметрах. Найпростіші боти, яких більшість, купують криптовалюту при падінні курсу і продають при зростанні.

Роботи, які складніше, використовують ряд додаткових даних і виставляють ордери лише при відповідності цих даних з тими показниками, які вказав власник. Наприклад, вони можуть «переглянути» графік курсу криптовалюта за останні N днів і почати купувати її, якщо графік відображає падіння курсу в рамках 10-15%, але проігнорувати валюту, якщо падіння перевищує 25%. Зустрічаються і складні боти, що враховують десятки показників.

Зараз виділяють два види ботів – торгові і арбітражні. Торгові боти торгують в рамках однієї біржі, отримуючи дохід в результаті покупки валют за низькою ціною і продажу за вищою. У свою чергу, арбітражні боти – ті ж торгові роботи, тільки торгують вони в рамках декількох бірж, отримуючи дохід в результаті покупки валюти на біржі, де курс нижче, і продажу на іншій біржі, де курс вище.

Як працюють боти для торгівлі криптовалютами

Роботи завжди діють по стратегії. Стратегія криптобота – це сукупність параметрів, на які він орієнтується при торгівлі. Іноді її вручну задає власник, і тоді стратегія криптобота – це, по суті, стратегія трейдера, інтегрована в програму. Чим менше у бота параметрів, що налаштовуються, тим менше можна вплинути на стратегію. Відповідно, чим більше таких параметрів, тим більш прибутковим може виявитися робот в руках досвідченого трейдера.

Але є і зворотна сторона медалі: якщо трейдер недосвідчений, велика кількість параметрів може його заплутати, і він виставить такі показники, при яких торгівля буде невигідною. Тому для новачків часто пропонуються варіанти стратегій з усіма виставленими параметрами.

Зустрічаються стратегії, що імітують стратегії фондових ринків; стратегії, розроблені під певні пари криптовалют, і т. д.

Одне із частих запитань: чи можуть забанити за бота?

У віртуальному просторі склалася думка, що боти – це завжди погано. На біржах все інакше: їх власники якраз таки зацікавлені в автоматизованій торгівлі, оскільки боти роблять багато операцій, за операції стягується комісія, а комісія – це заробіток власників біржі. Тому на більшості бірж вони не заборонені (зокрема, на Bittrex, Poloniex, Kraken, Bitstamp, Bitfinex, EXMO).

Де взяти бота для торгівлі криптовалютами:

 • написати (якщо ви програміст);
 • купити;
 • орендувати.

Є, правда, і проміжний варіант: покупка або скачування скрипта (своєрідного базового коду) з подальшим його дописуванням відповідно до своїх потреб. Для роботи з ботом використовуються баланси біржі, яка повинна мати торгове API.

API (Application Programming Interface) – це комплекс інформації про поточний стан торгів і комплекс функцій, що дозволяють включитися в торги по заданих параметрах. Надає ці комплекси сама біржа.

API є на багатьох біржах, і спроба написати робота для біржі без API часто не має сенсу (хіба що він пишеться з спортивного інтересу або на замовлення). Арбітражні боти пишуться, відповідно, із зазначенням параметрів декількох бірж.

Купівля криптобота

Купити їх можна як у компаній, що займаються їх розробкою (HaasOnline, BTC Robot), так і у приватних осіб (наприклад, на форумах, проте це пов’язане з ризиком).

Компанії, як правило, пропонують ботів різного класу на різний час за різною ціною. Можна купити економ-пакет, в який входитиме найпростіший бот на місяць; можна – пакет класу люкс, який надасть бота з парою десятків стратегій у користування.

В Інтернеті є чимала кількість готових ботів під певні біржі (Kraken, Poloniex і ін.), але передбачити, наскільки ці програми безпечні і як добре працюють, неможливо.

Боти для торгівлі криптовалютами: переваги

Як і у будь-якого явища, що отримало відносне поширення, у ботів є свої переваги і недоліки.

Переваг, насправді, не так уже й мало:

 • Час. Торгівля забирає у трейдера багато часу, в пікові дні він може працювати по 10-15 годин. Роботи від цього позбавляють повністю або частково. Більш того, вони здатні працювати без перерв 24 години на добу.
 • Охоплення. Криптовалют  – сотні; бірж, на яких є сенс торгувати, – як мінімум десятки. Людина фізично не може охопити все це вручну. Робот – може. Або кілька роботів, запущених під різні біржі.
 • Швидкість. Поки людина думає, згадує формули і розраховує пропорції, робот встигне порахувати в кілька разів, виписати ордер на покупку / продаж та укласти угоду. Це важлива перевага роботів в ті моменти, коли ціна на валюти стрімко зростає або падає.
 • Наявність стратегій. Робот може виявитися «розумнішим» недосвідченого новачка, уберегти його від істотних грошових втрат і принести прибуток, який новачок в перший час самостійно не може одержувати.
 • Безпомилковість. Роботи з точністю виконують задану стратегію. Людина може щось неправильно порахувати, неправильно виставити, неправильно, врешті-решт, побачити і позбавити себе прибутку.
 • Беземоційність. Роботи не метушаться при спробах прийняти рішення від однієї крайності до іншої, не втрачають через сумніви час, не нервують, дивлячись на курс, – на відміну від своїх господарів.

Боти для торгівлі криптовалютою: недоліки

Проте досвідчені трейдери рідко мають справу з ботами, і навіть новачки їх ставити не поспішають. Волатильність криптовалют висока, заробити на ній можна протягом години, і з цим завданням боти справляються на ура. Але якщо взяти не годину, а добу, то боти починають поступатися людині.

 • Досвідчений трейдер точніше спрогнозує ситуацію, у нього буде час все прорахувати і визначити свої дії, і він в результаті отримає більший прибуток, ніж бот, який ввечері буде діяти так само, як вранці, хоча ситуація за цей час може змінитися помітно.
 • Найскладніший криптобот з сотнею параметрів, що настроюються здатний діяти тільки в типових ситуаціях. В нештатних ситуаціях, які, до речі, куди частіше штатних приносять трейдерам більший прибуток (або великі збитки), робот поведе себе нелогічно або не поведе ніяк, і його власник в результаті втратить існуючі на рахунку або потенційні грошеі. Навіть найскладніші роботи не здатні проводити фундаментальний аналіз, оцінювати кожен окремий випадок і робити багато чого з того, що приносить досвідченому трейдеру прибуток.
 • Також не варто забувати про те, що криптоботи – всього лише програми. Які мають властивість вилітати, зависати, давати збої, іноді в невідповідні моменти.
 • Якщо говорити про безпеку, то по мережі чимало ботів, які:
  • перераховують прибуток не власнику бота, а сторонній особі;
  • перераховують непомітну частину прибутку сторонній особі;
  • працюють до пори до часу (в основному до того моменту, коли на рахунку власника бота набереться певна сума), а потім всі гроші переводять сторонній особі;
  • копіюють інформацію про акаунт власника і передають її сторонній особі;
  • торгують не заданими валютами і здійснюють інші неприємні дії.
  • сказати, що якийсь бот стовідсотково надійний, може тільки людина, яка написала його з нуля.

Боти для торгівлі криптовалютами теоретично можуть стати джерелом постійного доходу, але практично для цього необхідне дотримання занадто багатьох умов.

У будь-якому випадку, з прибутку доведеться викреслити:

 • комісії;
 • вартість самого бота.

Я рекомендую сервіс який спробував нещодавно. До нього можна підключити API біржі Бінанс.

Перші 2 тижні використання безплатні – за 4 дні я досяг таких результатів:

Лінк на сервіс

Close