Багато інвесторів упевнені, що відомі розробники і довга історія гарантують успіх проекту. Подивимося, чи завжди можна довіряти цим індикаторам, на прикладі криптовалюти BitShares.

BitShares: ідея і особливості проекту

У 2013 році Ден Ларімер (засновник Steemit і криптовалюти EOS) опублікував на BitcoinTalk.org концепцію фінтех-блокчейну. Його ідея викликала жваву дискусію і привернула самого Чарльза Хоскінсона, який працював в команді Ethereum. Деякий час Хоскінсон навіть був діловим партнером Ларімера.

Трохи пізніше багатий китайський інвестор виділив гроші на реалізацію проекту. Через рік Ден зробив форк біткоіна і представив нічим не примітну тестову мережу BitShares 1.0. А ще через рік набрав фахівців і запустив BitShares 2.0 – робочу мережу на власному блокчейні, з використанням технології Graphen.

Що ж запропонував Ларімер? Фінтех-платформу, яка об’єднала б функції Bitcoin і Ethereum, але була позбавлена ​​їх поточних проблем (низька пропускна здатність, високі комісії, залежність від майнінг-пулів). В результаті вийшла еко-система, що складається з семи компонентів:

  • Децентралізована мережа – розрахована на багато користувачів база даних для обміну транзакціями і інформацією.
  • Розподілений реєстр – сховище даних про всі проведені операції.
  • Децентралізована автономна компанія (DAC). Кожен власник токенів платформи стає «акціонером» компанії і може приймати організаційні рішення. Більш того, всередині системи сторонні розробники можуть запускати власні DAC і оцифровувати будь-які активи.
  • DEX – децентралізована біржа для торгівлі без залучення третіх осіб. DEX не зберігає призначені для користувача активи, а лише зводить покупців і продавців.
  • Банк – майданчик для відкриття депозитів, кредитування та позик.
  • Smartcoins – монети, вартість яких прив’язана до конкретних активів (BitUSD – до американського долара, BitGold – до золота і т.д.).
  • Криптовалюта BTS – універсальний платіжний засіб усередині системи.

Масштаб проекту вражає, але для інвесторів цінність представляє тільки внутрішня криптовалюта. Подивимося, де її дістати і як використовувати для заробітку.

Криптовалюта BitShares: як майнять і де зберігають монети BTS

З 2015 року мережа працює на алгоритмі DPoS. Майнити монети можуть “делегати”, яких обирають шляхом голосування. Умови прості:

  • будь-який користувач, який є держателем BTS, може стати делегатом;
  • делегат повинен встановити офіційне ПО, підтримувати працездатність системи і підтверджувати транзакції (все виконується в автоматичному режимі);
  • за роботу делегат отримує відсотки від транзакційних комісій.

Але є нюанс – результати голосування забезпечуються тимчасовими смарт-контрактами. Простіше кажучи, будь-який користувач має право відкликати свій голос або віддати його іншому кандидату. Теоретично, список делегатів (всього 101 чоловік) може змінюватися хоч кожен день.

Звичайним інвесторам набагато простіше купити BTS на криптобіржі. Велика частина торгів (65%) ведеться на CoinEgg. 11% операцій припадає на HitBTC, по 6% – на Binance і Huobi Global. У списку бірж, що додали BTS, значаться також Poloniex, Bittrex, Upbit, Gate.io і ін. Вибір торгових пар на них непоганий, але частка в загальних торгах становить менше 1%.

Альтернативний варіант – купувати монети на DEX. Для цього досить створити акаунт в мережі. Разом з аккаунтом отримаєте ще й онлайн-гаманець.

Є й інші способи зберігання монет:

  • Завантажити офіційне ПО (вже розроблені версії для Windows, Linux, MacOS). При установці програми система автоматично створить десктопний гаманець – потрібно буде тільки придумати назву і пароль. Зверніть увагу: замість звичних адрес з випадкових букв і цифр в мережі використовуються іменні гаманці. Придумуючи назву, врахуйте, що воно стане публічним.
  • Встановити мобільний додаток. Є версії для iOS і Android.
  • Використовувати холодний гаманець.

Криптовалюта BitShares: перспективи і прогнози на 2019 рік

Інвестиційна привабливість BTS безпосередньо пов’язана з затребуваністю платформи BitShares. Розглянемо її сильні і слабкі сторони.

Переваги:

  • Хороші технічні характеристики. Пропускна здатність складає 100 тисяч транзакцій в секунду, на підтвердження транзакції йде 2 секунди. Комісійні виплати вважаються одними з найнижчих, але вони нестабільні і залежать від активності делегатів.
  • Багатофункціональність. На BitShares можна проводити платежі, запускати DAC, оцифровувати активи, брати і давати гроші під заставу. Для всіх операцій використовуються внутрішні токени.
  • Наявність безпечної площадки для обміну цифровими та фіатнимі валютами. Відсутність доступу до призначених для користувача активів закриває DEX від фінансових регуляторів.
  • Високий рівень захисту. Технологія Confidential Transaction приховує суми на входах і виходах кожної операції, Stealth Addresses шифрує дані про одержувача. Атака 51% практично неможлива за рахунок DPoS-Майнінг з тимчасовими смарт-контрактами.
  • Відомі засновники і партнери. Ден Ларімер і Чарльз Хоскінсон – авторитетні постаті в криптоспільноті. Apple, Billionherocampaign, AriseBank і інші компанії, з якими співпрацюють розробники, мають величезний вплив в бізнес-світі.

Недоліки:

  • Технічна застарілість. Всі серйозні рішення були реалізовані до 2016 року. З тих пір ніяких істотних змін не спостерігалося.
  • Відсутність дорожньої карти. Розробники прописали road map лише на два роки (2014-2016), виконали намічені пункти і більше про свої плани не повідомляли.
    Підмочена репутація. Через підозри в неодноразовому пампингу багато трейдерів негативно ставляться до BTS і не ризикують працювати з монетою.
  • Наявність успішних конкурентів. Головним противником BitShares вважається криптовалюта Waves, ринкові показники якої на порядок вище.
  • Орієнтованість на стабільний курс. Ларімер спочатку говорив про надійну валюту, яка не схильна до сильних цінових стрибків. Хоч умова дотримується не завжди, високою волатильністю альткоін не відрізняється.
  • Єдиний сценарій, при якому котирування помітно підуть вгору, – компрометація відразу декількох топових бірж. В такому випадку BitShares зможе виступити в ролі безпечної площадки для зберігання активів, залучити нових користувачів і підвищити цінність внутрішнього токена.

Поки що на серйозні стрибки курсу розраховувати не доводиться. За найоптимістичнішим прогнозом, до кінця року ціна виросте до $ 0,1. Більшість аналітиків солідарні в тому, що фаза активного зростання залишилася позаду, і в доступному для огляду майбутньому курс навряд чи підніметься вище $ 0,5-0,6. Що з цього випливає?

  • криптовалюта BitShares не підходить для довгострокових інвестицій;
  • досвідчені інвестори, які вміють розпізнавати ознаки Pump & Dump, можуть працювати з BTS на коротких позиціях.
Close